pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2021
  • 21 czerwca 2021
  • wyświetleń: 14329

120 pszczyńskich gitarzystów zagrało Hendrixa z Wrocławiem!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku" podaj

19 czerwca pszczynianie mieli wyjątkową okazję, by dołączyć do gitarowej rodziny z całego świata! Pszczyna, jak wiele innych miejscowości w kraju i na świecie, połączyła z Wrocławiem - głównym organizatorem Gitarowego Rekordu Świata. Wszyscy razem zagrali utwór "Hey Joe"! Zobaczcie naszą fotorelację i wideorelację z tego wydarzenia w Parku Zamkowym!

Reklama

Gitarowy Rekord Świata w Pszczynie - 19.06.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Od 2003 roku na wrocławskim rynku gitarzyści zbierają się, by zagrać w jednym czasie najbardziej znany kawałek Jimiego Hendrixa i pobić Gitarowy Rekord Guinessa. To, co od tylu lat dzieje się w stolicy Dolnego Śląska, w czasie pandemii nabrało nowego wymiaru. W tym roku wydarzenie odbywa się stacjonarnie oraz on-line pod hasłem Gitarowy Rekord Świata. Pszczyna przyłączyła się do gry!

Mieszkańcy naszego miasta i okolicznych miejscowości wykonali gitarowy klasyk w Parku Zamkowym w Pszczynie! Na scenie z gitarzystami zagrali: Sebastian Kowol z zespołu PIN, który wcześniej przypomniał ze sceny, jak zagrać utwór Jimi'ego Hendrixa. Towarzyszyli mu: Bogdan Szymura - gitarzysta zespołów Pomau, Jan Niezbendny oraz Eventualni oraz instruktor gitary, Dariusz Pecyna - basista zespołu Hard Rockets. Zaśpiewała Honorata Małys, która kształci swój wokal w pszczyńskim Ognisku Muzycznym. Gościem wydarzenia był burmistrz Dariusz Skrobol. Jednym z muzyków obecnych na wydarzeniu był Zbigniew Bieniasz - mieszkaniec Pszczyny, który ma na swoim koncie współpracę z zespołem Pudelsi. Był on najstarszym gitarzystą, biorącym udział w biciu rekordu. Najmłodszą gitarzystką została natomiast 4-letnia Emilka.Koncert był rejestrowany przy użyciu drona i o godzinie 16.00 nagranie miało zostać wyemitowane na wrocławskim Rynku, by w ten sposób Pszczyna mogła połączyć się centralnym wydarzeniem! Każdy uczestnik po zalogowaniu się w dniu koncertu na stronę internetową wydarzenia dostanie certyfikat rekordzisty.

Podczas koncertu wolontariusze zbierali do puszek pieniądze na leczenie Filipka Cholewy i Arka Porwoła. W pszczyńskim parku trwał charytatywny kiermasz.

Poniżej przedstawiamy film instruktażowy, z którego nauczycie się grać utwór Hendrixa, przygotowany przez Sebastiana Kowola z zespołu PIN specjalnie z okazji pszczyńskiego bicia Gitarowego Rekordu Świata:Bieżące informacje o Rekordzie:


Organizatorem wydarzenia w naszym mieście było Pszczyńskie Ognisko Muzyczne, przy współpracy Pszczyńskiego Centrum Kultury. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku" podaj