Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2021
  • 16 stycznia 2021
  • wyświetleń: 16502

[WIDEO] Czy pszczynianie zaszczepią się przeciw COVID-19?

Temat szczepień był dość kontrowersyjny już na długo przed pandemią koronawirusa. Od pojawienia się COVID-19 zyskał nieco inną optykę. A jak do tego tematu podchodzą pszczynianie? Zobaczcie wideo.W tej chwili naukowcom łatwiej podkreślić znaczenie szczepień w nabywaniu odporności zbiorowej. Mimo wszystko nie brakuje osób, które nie widzą potrzeby zaszczepienia się. Wielu ma obawy, że szczepionka objawi się negatywnymi skutkami po latach od jej przyjęcia. Na drugim biegunie są zwolennicy szczepień ochronnych.

Trudno stwierdzić, które podejście przeważa u pszczynian. Wśród naszych rozmówców byli tacy, którzy poddadzą się szczepieniu bez wahania. Niektórzy wręcz przeciwnie - mówią zdecydowane "nie" szczepionce na COVID-19. Co ciekawe jednak, większość z nich nie potrafi lub nie chce uargumentować swojej decyzji. Część osób jeszcze się zastanawia lub dopiero zamierza zgłębić wiedzę na temat tego szczepienia.

Realizując nasz materiał, poprosiliśmy o komentarz dra n. med. Marcina Leśniewskiego, dyrektora Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Apeluje on o rozsądek i zachęca, by informacje na temat szczepień i szczepionek, a także samej choroby, czerpać od autorytetów, takich jak immunolodzy czy lekarze chorób zakaźnych. Przekonuje także, że COVID-19 jest bardzo poważną chorobą, czego sam niedawno doświadczył.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj