pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2021
  • 18 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 32180

Rozpoczął się remont Wodnej Wieży. Jakie zmiany czekają budynek?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodna Wieża" podaj

Jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów miasta, po kilku latach przestoju ma powrócić do życia. Zmienił się właściciel Wodnej Wieży, będą więc i zmiany w samym budynku. Na razie projekty są w fazie wstępnych ustaleń, wiadomo jednak, że w starej wieży ciśnień powstaną m.in. apartamenty i restauracja.

Reklama

Wodna wieża, przebudowa - 08.2021
Rozpoczął się remont Wodnej Wieży. Jakie zmiany czekają budynek? · fot. pless.pl


Niedawno na terenie Wodnej Wieży ruszyły roboty budowlane. Fakt ten wzbudził pewne zainteresowanie, wziąwszy pod uwagę, że przez kilka ostatnich lat nic się tu nie działo. Prosperująca przez 8 lat i rozsławiona na całą Polskę restauracja została zamknięta pod koniec 2018 roku, zaraz po tym jak w konkursie "Poland 100 Best Restaurants" przyznano jej tytuł najlepszej w kraju.

Niedługo potem na jednym z serwisów pośredniczących w handlu nieruchomościami budynek został wystawiony na sprzedaż za kwotę prawie 4 milionów złotych. Ostatecznie znalazł nowych nabywców w tym roku - obecnie należy do spółki "Wodna Wieża", której udziałowcami są dwaj przedsiębiorcy z Pszczyny. Jak na razie nie zdradzają się ze szczegółowymi planami, wiemy jednak, że zamierzają w znaczącej mierze zachować steampunkowy charakter budynku i pozostać przy dotychczasowej nazwie. A co się zmieni?

Wodna wieża, przebudowa - 08.2021
Wodna wieża, przebudowa - 08.2021 · fot. pless.pl


Do końca tego roku zaplanowano przebudowę dachu Wodnej Wieży, wymianę okien oraz rozbudowę parterowego tarasu. Zimą zostaną przedsięwzięte prace wewnątrz budynku, co - biorąc pod uwagę pozytywny scenariusz - pozwoli na ponowne otwarcie obiektu latem przyszłego roku. Co znajdziemy na poszczególnych piętrach, tego na razie nie wiadomo. Wiemy natomiast, że do ogólnego użytku zostanie włączone dziewiąte, najwyższe piętro wieży, które do tej pory pełniło funkcję techniczną. W obiekcie ma zostać uruchomiona restauracja, przewidziano również stworzenie apartamentów i sali bankietowej. W nawiązaniu do znajdującej się tu niegdyś łaźni, na jednym z pięter ma powstać strefa relaksu i spa. Obiekt ma też zostać ogrodzony.

Stara wieża ciśnień przy ulicy Kilińskiego została kupiona w stanie ruiny i w pełni odnowiona przez nieżyjących już dziś Karola i Wojciecha Kaniów. Aranżację budynku zaprojektowano w stylu steampunkowym, co w niebywały sposób wyróżniało go na mapie miasta. Największym zainteresowaniem i renomą cieszyła się prosperująca w nim restauracja.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wodna Wieża

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodna Wieża" podaj