Reklama

Wiadomości

  • 26 listopada 2021
  • 29 listopada 2021
  • wyświetleń: 26148

[WIDEO] Międzywojenna już otwarta. Co się jadło 100 lat temu?

W piątkowy wieczór, 26 listopada, swoje drzwi otwarła Międzywojenna. To lokal, który nawiązuje do kuchni i stylistyki 20-lecia międzywojennego. Zjemy w nim tatara, galert, roladę śląską czy pierogi. Powstał w miejscu dawnej restauracji Frykówka i kontynuuje gastronomiczną tradycję związaną z zabytkową kamienicą. Skąd u właścicieli pomysł na nawiązanie właśnie do okresu międzywojnia?Na stole gęsie pipki, śledzik i kieliszek mocnego trunku, wokół antyki sprzed 100 lat, a w eterze adekwatna muzyka - czy za sprawą klimatu i smaków "Międzywojennej" przeniesiemy się duchem do barwnych lat 20. i 30. ubiegłego wieku? Wszystko na to wskazuje. Twórcy lokalu, Łukasz i Ela, postawili na sprawdzone smaki kuchni regionalnej, a inspirację czerpali z menu charakterystycznego dla okresu 20-lecia międzywojennego. Po zamkniętej Frykówce przejęli epokowe umeblowanie, które uzupełnili o inne autentyki z tamtych czasów. W kompletowaniu wyposażenia pomógł im Rasheed Smoleń, z pobliskiego antykwariatu.

Po zamknięciu w ubiegłym roku kultowej restauracji Frykówka, wielu z nas zastanawiało się, co powstanie na jej miejscu. Trudno było sobie wyobrazić, aby mogło to być cokolwiek poza gastronomią. Już kilka tygodni temu wiedzieliśmy jednak, że tradycje gastronomiczne barokowej kamienicy zostaną podtrzymane. "Międzywojenna" zajęła przestrzenie po dawnej restauracji. Warto wspomnieć, że w okresie 20-lecia międzywojennego, gastronomię prowadziła w tym miejscu żona oberżysty Richarda Frickego.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku" podaj