Wiadomości

  • 24 lutego 2021
  • 26 lutego 2021
  • wyświetleń: 108558

[FOTO, WIDEO] Zakończono wyciąganie wraku śmigłowca

W środę w godzinach popołudniowo-wieczornych wyciągnięto i odholowano wrak śmigłowca, który rozbił się w lesie w Studzienicach. Teraz maszyna trafi na policyjny parking na terenie Śląska.- W dniu wczorajszym kontynuowane były oględziny (miejsca zdarzenia - przyp. red.). W godzinach wieczornych zostały one zakończone. Zabezpieczono wszystkie ślady. Na dzisiejszy dzień zaplanowano zabezpieczenie śmigłowca i przetransportowanie go na parking policyjny w celu ewentualnych dalszych jego badań. Zadanie to zostało zlecone Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie - poinformował nasz portal Prokurator Rejonowy Leonard Synowiec.

Prace przy wyciąganiu i holowaniu wraku śmigłowca, który rozbił się w studzienickim lesie - 24.02.2021 · fot. pless.pl


Po godzinie 18.00 zakończono wyciąganie wraku. Zadanie nie należało do łatwych ze względu na to, że katastrofa miała miejsce na podmokłym, zarośniętym terenie. Trzeba było przygotować ten obszar pod wjazd sprzętu - w tym celu wykarczowano i wyrównano teren. Zadanie przebiegło bez zakłóceń pod nadzorem policji. Helikopter został na czas transportu zabezpieczony plandeką. Wcześniej strażacy opróżnili zbiorniki z płynami w śmigłowcu.

Niestety policja ograniczyła dostęp do obszaru, w którym trwały prace, ze względów bezpieczeństwa. Nie udało nam się zarejestrować momentu wydobywania śmigłowca bezpośrednio z miejsca wypadku.Rozbity śmigłowiec w Studzienicach - 24.02.2021 · fot. pless.pl


Przypominamy, że śledczy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pszczynie, zbierają materiały, które mają umożliwić, przy współpracy z przedstawicielami Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych, wyjaśnienie przyczyn katastrofy. Na jej temat pisaliśmy TUTAJ.

Przygotowania do wyciągnięcia wraku śmigłowca rozbitego w Studzienicach - 24.02.2021 · fot. pless.pl

ar, BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Katastrofa lotnicza w Studzienicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Katastrofa lotnicza w Studzienicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Katastrofa lotnicza w Studzienicach" podaj