pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 września 2021
  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 50857

Sterowiec Zeppelin ZF nad Pszczyną - Adam Małysz na pokładzie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku" podaj

We wtorek 14 września na pszczyńskim niebie mogliśmy zobaczyć Zeppelina firmy ZF Friedrichshafen. Sterowiec wystartował z Katowic około godziny 9.00 w kierunku Bielska-Białej. Po wykonaniu kilku okrążeń nad Czechowicami i stolicą Podbeskidzia, wrócił do Katowic. Zapraszamy do dzielenia się zdjęciami w otwartej galerii!

Reklama

Sterowiec Zeppelin ZF na pszczyńskim niebie - 14.09.2021 · fot. pless.pl, Szymon, Krzysztof, Marlena Stępień, Radek, Morcin, Domi, MB, Wiola, Anna Klima, Gabryś, Marta, Wojtek, Magdalena, Ania, Foto, Dominika, czytelnik, Henryk Kulig, Gosia, NaM, Paulina, gilti, Marcin


W naszym kraju sterowiec rozpoczął swoją podróż 11 września w Katowicach i Gliwicach, a zakończy 16 września we Wrocławiu. W międzyczasie odwiedzi miasta w województwach śląskim i dolnośląskim, w których koncern ZF ma swoje zakłady.

We wtorek - 14 września - sterowiec wystartował z Katowic o godzinie 9:30 i poszybował do Bielska-Białej. Jak informuje koncern ZF, popołudniowy przelot sterowca nie odbędzie się ze względu na złe warunki atmosferyczne. - Ze względu na pogorszenie pogody prognozowanej na kolejne dni, zostały zmienione plany dotyczące przelotu Zeppelina tak, aby mógł dotrzeć do kolejnych miast - poinformowała spółka.Co ciekawe jednym z pasażerów sterowca był jeden z najpopularniejszych polskich sportowców - Adam Małysz.Koncern ZF nie prowadził sprzedaży biletów na lot sterowcem, były one dostępne wyłącznie dla pracowników, klientów i partnerów medialnych.

Sterowiec nazywa się Zeppelin NT. Jest to nowa generacja sterowców, które wytwarzane są nad Jeziorem Bodeńskim we Friedrichshafen. Firma podaje kilka podstawowych faktów na jego temat. Przy długości 75 m Zeppelin jest obecnie największym sterowcem na świecie. Jego prędkość przelotowa wynosi ok. 100 km/h i zależy od siły i kierunku wiatru. Maksymalna wysokość na jaką może się wznieść to 3000 m n.p.m., jednak normalna wysokość przelotowa wynosi ok. 300 m nad powierzchnią ziemi. Sterowiec wypełniony jest niepalnym gazem helem i może startować jak helikopter oraz unosić się w powietrzu.

Grupa ZF jest globalnym koncernem technologicznym specjalizującym się w branży motoryzacyjnej. Ponadto firma jest istotnym pracodawcą w naszym regionie. W Bielsku-Białej znajduje się jego Centrum Inżynieryjne, które koncentruje się na projektowaniu systemów mechatronicznych, oprogramowania, wytwarzaniu prototypów, przeprowadzaniu testów oraz walidacji akustycznych, mechanicznych i oprogramowania dla elektrycznych układów wspomagania kierownicy (EPS). Z kolei w Czechowcach-Dziedzicach działa Zakład Układów Kierowniczych.
https://fb.watch/804p2KscYf/">
Loading...

ar, wd / pless.pl

źródło: Materiały prasowe spółki ZF

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku" podaj