Wiadomości

  • 18 października 2021
  • 25 października 2021
  • wyświetleń: 12598

[WIDEO] Jest umowa na budowę PCKulu! Zobaczcie wizualizację!

W poniedziałek, 18 października burmistrz Pszczyny złożył podpis pod umową wiążącą firmę Budimex do budowy nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury. Nowoczesne centrum kultury z salą widowiskową mieszącą 500 widzów, salą kinową, a także pomieszczeniami warsztatowymi zostanie wybudowane do końca czerwca 2024 roku - zapowiedział Dariusz Skrobol. Pierwsza łopata na placu budowy powinna zostać wbita w ciągu najbliższych trzech tygodni. Przypomnijmy, że firma z Warszawy wyceniła realizację na kwotę 40,5 mln zł.

Loading...


W nowym gmachu pojawią się sale warsztatowe zaprojektowane z myślą o różnego rodzaju zajęciach, m.in.: tanecznych, wokalnych, malarskich i ceramicznych. Tereny zielone wokół zostaną tak zagospodarowane, by mogły służyć nie tylko w czasie wydarzeń kulturalnych, ale pełnić również funkcję małego parku dla osób spacerujących.

- Po kanalizacji, która wiele lat temu była największą inwestycją, podpisaliśmy dzisiaj umowę na budowę centrum kultury. Obiekt jest bardzo oczekiwany zarówno przez mieszkańców, jak i organizacje pozarządowe, które działają w sferze kultury. Obecny dom kultury w zasadzie nie spełnia już żadnych norm - pod kątem organizacyjnym, bezpieczeństwa, a tym bardziej nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol, który podziękowania skierował w kierunku radnych.

Koncepcja nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury z salą kinową
Koncepcja nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury z salą widowiskową i kinową · fot. UM Pszczyna


- Chciałem podziękować Radzie Miejskiej, że zdecydowała kilkanaście miesięcy temu o przekazaniu środków. Założenia centrum kultury, którego budowa rozpocznie się w najbliższych dniach mają wieloaspektowość. Dotykają potrzeb, które mieszkańcy sygnalizują. Po pierwsze sala kinowa, co było bardzo ważnym punktem przetargu., sala widowiskowa na 500 osób, dodatkowo, co jest bardzo istotne również salki warsztatowe. Tam będą odbywać się zajęcia z tańca, śpiewu, kółka teatralnego oraz kinowego, ale również mnóstwo innych zajęć, na które dzisiaj w obecnym kształcie w PCKulu nie ma miejsca - dodaje burmistrz.

Loading...


Według zapisów umowy budowa nowoczesnego centrum kultury powinna zostać zakończona w czerwcu 2024 roku. Wykonawca obiecuje, że dołoży wszelkich starań, aby skończyć przed terminem.

- Będziemy chcieli zakończyć inwestycję przed terminem. Liczymy na to, że to się uda wspólnymi siłami. Jeżeli nie zahamują nas inne obostrzenia, chociaż i tak termin jest bezpieczny - zapewnia Andrzej Schmalenberg, dyrektor Oddziału Południe Budimex.

Nowy obiekt spełniający najwyższe standardy oznacza rozszerzenie oferty kulturalnej dla mieszkańców gminy Pszczyna, co podkreśla Michał Czernek, dyrektor PCKulu:

- Cyfrowe kino, w którym pokazywane będą nowości filmowe w dniu ich premiery, świetnie wyposażona sala koncertowa dla 500 osób, dostępna również dla osób niepełnosprawnych. Dziś wykonaliśmy kolejny krok w realizacji potrzeb naszych mieszkańców - podkreśla.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pckul - nowa siedziba, ul. Jagiełły 1" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pckul - nowa siedziba, ul. Jagiełły 1

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych gminy Pszczyna w ostatnich latach. Nowa siedziba PCKulu warta około 40 milionów złotych ma być gotowa w 2023 roku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pckul - nowa siedziba, ul. Jagiełły 1" podaj