Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2021
  • 12 lutego 2021
  • wyświetleń: 28598

[WIDEO] Jest drugi zastępca burmistrza. To były komendant

Piotr Sidzina od poniedziałku, 8 lutego jest II zastępcą burmistrza Pszczyny. W krótkiej rozmowie z pszczyna.tv powiedział o swoim doświadczeniu i obowiązkach na nowym stanowisku. Udało nam się także porozmawiać z burmistrzem Dariuszem Skrobolem, który uzasadnił zatrudnienie drugiego zastępcy.Piotr Sidzina ma 49 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Od stycznia 2016 roku do 4 lutego 2021 roku pełnił funkcję komendanta powiatowego policji w Pszczynie. Wcześniej podobne stanowiska piastował w Jaworznie i Kobiernicach.

- Pan Piotr Sidzina pracując na stanowisku komendanta policji w Pszczynie przez ostatnie pięć lat poznał specyfikę naszej gminy. To ogromny potencjał, który procentuje we współpracy z lokalną społecznością. Przed nami wiele dużych przedsięwzięć, a koordynacją części z nich zajmie się II zastępca - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Piotr Sidzina drugim zastępcą burmistrza Pszczyny
Piotr Sidzina drugim zastępcą burmistrza Pszczyny · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


W Urzędzie Miejskim nowy zastępca burmistrza Pszczyny będzie koordynował prace Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Wydziału Ochrony Środowiska, Straży Miejskiej, Wydziału Urbanistyki i Architektury oraz Ochrony Przeciwpożarowej. Będzie także nadzorował działalność: Administracji Zasobów Komunalnych, Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu oraz Pszczyńskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego.

- Przed Pszczyną liczne zadania, wyzwania i duże perspektywy. Pracę dla gminy traktuję jako formę kontynuacji swojej dotychczasowej służby na szerszej płaszczyźnie. Mam świadomość zakresu obowiązków samorządu. Służę swoją wiedzą i doświadczeniem. Liczę na dobrą współpracę z burmistrzem, radnymi i pracownikami samorządowymi. Dołożę wszelkich starań, aby jako zastępca burmistrza realizować dobre rozwiązania na rzecz mieszkańców - zapowiada Piotr Sidzina.

Barbara Sopot-Zembok
I zastępcą burmistrza Pszczyny jest Barbara Sopot-Zembok · fot. BM / pless.pl

ab, BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku" podaj