pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2021
  • 25 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 53040

[ZDJĘCIA] Ach co to był za ślub! I wesele! Inscenizacja na Rynku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku" podaj

To był niezapomniany wieczór. W sobotę, 21 sierpnia na Rynku w Pszczynie przedstawiono inscenizację śląskiego wesela. To było jedno z największych wydarzeń nowego Festiwalu Moja Pszczyna. Zobaczcie fotorelację i naszą sondę z gośćmi weselnymi!

Reklama

Inscenizacja śląskiego wesela na pszczyńskim rynku - Festiwal Moja Pszczyna Talenty i Pasje - 21.08.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


W sobotę mieszkańcy miasta i goście bawili się wspólnie na pszczyńskim Rynku na udawanym weselu. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 18.00. Częścią centralną była inscenizacja tradycyjnego śląskiego wesela z udziałem Zespołu Regionalnego Pszczyna. Potańcówkę z tradycyjnymi weselnymi obrządkami i zabawami poprowadził Krzysztof Zaremba z zespołem. Nie zabrakło szlogi i tłuczenia szkła oraz powitania młodej pary chlebem i solą. Było też wspólne śpiewanie i tańce z zespołem Karlik. Nikogo nie trzeba było namawiać do zabawy na parkiecie przy śląskiej muzyce. Był też ogromny weselny tort i dobra kuchnia, której można było spróbować, siedząc przy ogromnym stole rozstawionym wokół parkietu.

Śląskie wesele w Pszczynie - 21.08.2021 · fot. Grzegorz Załucki


Punktem kulminacyjnym był finał konkursu "Czar Młodych Par", który odbył się o godzinie 20.00. Wzięły w nim udział 4 pary, które zatańczyły przed publicznością taniec weselny w ślubnych strojach. Później odbyła się tradycyjna zabawa polegająca na odpowiadaniu na pytania dotyczące znajomości współmałżonka. Wszystkie pary otrzymały od organizatorów prezent w postaci weekendowej podróży do Książa, wraz z pobytem w hotelu, śniadaniem i zwiedzaniem zamku. Dodatkowe nagrody w postaci bonów o wartości do 2 tysięcy złotych i zmywarki gratis (do zamówienia kuchni) przygotował sponsor - Kuchnie Verle.

Zobaczcie nasz film z pszczyńskiego wesela. Korzystając ze znakomitych humorów gości, zapytaliśmy pary o wspomnienia z ich własnych przyjęć weselnych i o to, czego potrzeba, żeby wesele było udane:[WIDEO] Śląskie czy nowoczesne? Jak wspominamy własne wesele?

Zapis transmisji na żywo z wydarzenia można obejrzeć na naszym Facebooku pod linkiem: https://fb.watch/7xJ2mJrIOX/

W niedzielę natomiast odbędą się poprawiny z Festiwalem Kulinarnym Chochla, Biesiadą Śląską oraz Muzyczne Spotkania Sąsiadów z Radiem Silesia. Dla gości gotować będzie między innymi uczestnik programu MasterChef Polska - Charles Daigneault, który da kulinarny pokaz z Oliwią Piech ze Studzienic - uczestniczką programu Masterchef Junior. Szczegóły w artykule:

Czas na poprawiny: Festiwal Kulinarny Chochla i Śląska Biesiada.

wesele, poprawiny

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku" podaj