Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2021
  • 6 marca 2021
  • wyświetleń: 27235

W wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła zginął 33-letni górnik z Poręby

W czwartkowym wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła dwaj górnicy zginęli, a dwaj odnieśli obrażenia w wyniku zawalenia się skał stropowych. Jak udało się nam ustalić, jedną z ofiar śmiertelnych jest 33-letni górnik z Poręby w gminie Pszczyna. Druga ofiara to 50-letni górnik z Mysłowic.

KWK Mysłowice-Wesoła
KWK Mysłowice-Wesoła · fot. Grupa PGG


Do wypadku doszło w czwartek po południu. W wyrobisku ścianowym 665 metrów pod ziemią doszło do niekontrolowanego obwału skał. W pobliżu pracowało 24 górników. 4 z nich znalazło się bezpośrednio w miejscu zwału. Dwaj pracownicy wydostali się stamtąd o własnych siłach. Zostali przetransportowani do szpitali w Sosnowcu i Katowicach Ochojcu. Jak poinformowała PGG są w dobrym stanie zdrowia. Ciała przysypanych ofiar zostały wydobyte po około 2 godzinach akcji ratunkowej.

Obaj tragicznie zmarli górnicy mieli duże doświadczenie zawodowe. Starszy był pracownikiem z ponad 30-letnim stażem. Pracował w mysłowickiej kopalni od 12 lat, zaś młodszy górnik z Poręby od prawie 11 lat.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku. Spółka PGG otoczyła opieką rodziny tragicznie zmarłych górników oraz rannych pracowników. Kondolencje złożył m.in. premier Mateusz Morawiecki, zapewniając o wsparciu.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu pless.pl w 2021 roku" podaj