pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 stycznia 2019
  • wyświetleń: 8536

Poseł na Sejm RP z ramienia PiS wspiera młodzież w walce o III LO

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

Uczniowie nie ustają w walce o III Liceum Ogólnokształcące. Do ich protestu przyłączają się kolejne środowiska: rodzice, nauczyciele, a także radni PiS w Radzie Miejskiej. List do burmistrza Pszczyny w tej sprawie napisał również poseł na Sejm Grzegorz Puda.

Grzegorz Puda
Poseł na Sejm RP z ramienia PiS, Grzegorz Puda (na zdj. w środku) wspiera młodzież w walce o III LO · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi planowanych działań władz Pszczyny, złożyłem pismo z apelem do Burmistrza tej gminy o zaniechanie działań zmierzających do przeniesienia III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie do budynku dawnego Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie. Ponownie proszę o rozwagę i okazanie zrozumienia młodzieży i rodzicom... - napisał Grzegorz Puda na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Poniżej prezentujemy treść listu skierowanego do burmistrza Pszczyny.

Pan Dariusz Skrobol
Burmistrz Pszczyny

W związku z sytuacją związaną z zamiarami przeniesienia III Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Stefana Batorego w Pszczynie, pragnę wyrazić swoje zaniepokojenie tą sytuacją. Szkoła ta od lat funkcjonuje dobrze i cieszy się ogromnym zaufaniem lokalnej społeczności. Warto przypomnieć wypowiedź Pana Burmistrza sprzed kilku lat: "W przeddzień Dnia Nauczyciela dziękuję wszystkim obecnym i byłym nauczycielom, którzy przyczynili się do tego, że jakość kształcenia jest tak wysoka. I najważniejsze - to liceum jest przyjazne zarówno mieszkańcom, nauczycielom i uczniom. To jest coś czego nigdy nie stracicie, bo pracujecie na to od lat".

Dziś, ci rodzice, którzy jeszcze kilka dni temu być może darzyli gminę i powiat zaufaniem, prawdopodobnie stracili je. Bez konsultacji z nimi podjęto bowiem decyzję, która życie części z nich może zmienić o 180 stopni.

Budynek, w którym już niedługo ma rozpocząć naukę młodzież dziś jest wykorzystywany przez Szkołę Podstawową im. Książąt Pszczyńskich a jeszcze nie tak dawno mieściło się tam Publiczne Gimnazjum nr 1. Placówka ta jest nieporównywalnie mniejsza i nie posiada tak dobrze wyposażonego zaplecza sportowego jak budynek przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Jak Pan Burmistrz wyobraża sobie dalsze funkcjonowanie słynnych w całej Pańskiej gminie rozszerzeń sportowych, które dziś tak świetnie funkcjonują w III LO. Mówi Pan o pozostawieniu obecnych klas 2 i 3 w placówce przy Kazimierza Wielkiego. Tylko jak planuje Pan zorganizować pracę nauczycieli, którzy będą musieli nauczać w obu budynkach? Czy owocem tego nie będą ich notoryczne spóźnienia na lekcje czy brak możliwości organizowania zajęć pozalekcyjnych? Podróż samochodem z jednej szkoły do drugiej to prawe 10 min jazdy. Ile czasu będą trwały wtedy przerwy? Taki system działa dziś i już bywa problematyczny w Szkole Podstawowej im Książąt Pszczyńskich. Nauczyciele w tej placówce mają jednak do pokonania jedyne 500 metrów między jednym a drugim budynkiem. Warto też postawić sobie pytanie, jak w budynku dawnego PG1 planuje Pan pomieścić aż 12 a w kolejnych latach nawet 18 oddziałów. Nietrudno zauważyć, że jest to przedsięwzięcie kosztowne oraz krótkowzroczne. Każdy z Nas widzi jak bardzo problematyczna okaże się ta zmiana już w najbliższym czasie.

Dlatego serdecznie apeluję do Pana o zaniechanie tych działań oraz uszanowanie młodzieży, rodziców, kadry nauczycielskiej. Oni nie mogą stać się ofiarami tak nagłych i nieprzemyślanych decyzji. Młodzież protestująca domaga się, aby jej głos był wreszcie słyszalny, ponieważ czuje się pokrzywdzona całą sytuacją. Zachwiane zostało jej poczucie bezpieczeństwa w momencie, w którym bardzo go potrzebuje. Młodzi ludzie przywiązani do III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie zostają postawieni pod ścianą czując się bezradni wobec sytuacji, pomimo tego, że to właśnie oni najbardziej odczują tę zmianę. Dlatego dziś, w kryzysowej sytuacji, proszę Szanownego Pana Burmistrza o ponowne rozważenie tej decyzji i wsłuchanie się w głos młodzieży i rodziców.


Z wyrazami szacunku,
Poseł na Sejm RP
Grzegorz Puda


BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.