pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 października 2015
  • wyświetleń: 1873

Nagroda IPN dla Zespołu Szkół nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 w Pszczynie" podaj

15 szkół i 15 nauczycieli zasłużonych w edukacji i propagowaniu najnowszej historii Polski zostało nagrodzonych podczas gali Instytutu Pamięci Narodowej, która odbyła się w Rudzie Śląskiej. Uroczystość stanowiła część obchodów 15-lecia utworzenia katowickiego oddziału IPN-u.

Nagroda IPN dla Zespołu Szkół nr 3
Nagroda IPN dla Zespołu Szkół nr 3 · fot. Zespół Szkół nr 3


- Mając świadomość, jak niezwykle ważne i trudne jest stworzenie młodym ludziom warunków do kształtowania właściwej postawy patriotycznej, a nade wszystko uświadomienie wartości, jakie łączą się wraz z pogłębianiem wiedzy na temat historii Polski XX wieku, chcemy podziękować nauczycielom i szkołom za wybitne zasługi w krzewieniu wiedzy o najnowszej historii Polski - stwierdził dr hab. Adam Dziurok, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej w Katowicach.

Wśród wyróżnionych szkół znalazł się Zespół Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie. - To dla nas ogromne wyróżnienie i docenienie naszej pracy. Cieszymy się, że możemy współpracować z IPN, od 13 lat jest to dla nas ogromnym wsparciem w edukacji historycznej. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach, lekcjach, pokazach filmowych, wystawach. Korzystali z opracowań, bogatych materiałów archiwalnych, a zastosowanie ciekawych metod dydaktycznych zachęcało ich do samodzielnych poszukiwań - podkreśla Grzegorz Kuczera, dyrektor Zespołu Szkół nr 3, dziękując Instytutowi za wieloletnią współpracę.

Nagroda IPN

Wojciech Czernik

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 w Pszczynie" podaj