Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 stycznia 2016
  • wyświetleń: 1583

Działają na rzecz niepełnosprawnych

W czwartek, 21 stycznia delegacja Powiatu Pszczyńskiego reprezentowana przez członka zarządu powiatu Grzegorza Nogłego oraz naczelnika Wydziału Oświaty i Zdrowia Krystynę Świerkot Żmij, a także dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych Grzegorza Kuczerę wzięła udział w Gali Akcji "Dialog ponad Podziałami" zorganizowanej przez pracowników naukowych Zakładu Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Śląskiego.

Uroczystość miała na celu uhonorowanie osób działających na rzecz niepełnosprawnych. Podczas gali w szczególny sposób wyróżniono tych, którzy prowadzą dialog pomiędzy instytucjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych (szkołami, placówkami wychowawczymi, rehabilitacyjnymi, edukacyjnymi), społecznością lokalną, a osobami, które często są z tej społeczności wykluczane. Jednocześnie było to podsumowanie i zwieńczenie wszystkich dotychczasowych działań Zakładu Pedagogiki Specjalnej.

Wręczone zostały statuetki osobom prowadzącym działalność na rzecz niepełnosprawnych. W gronie wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, placówek edukacyjnych, uniwersytetu, a także liderzy społeczności lokalnej. Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji prof. Dr hab. Zenon Gajdzica kierując podziękowania na ręce delegacji naszego powiatu podkreślił znaczenie trwającej ponad 15 lat współpracy z Zespołem Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie, a także znaczenia dobrej współpracy z samorządem lokalnym.

Wojciech Czernik

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.