pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2173

Dzień Zespołu Downa i Autyzmu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 w Pszczynie" podaj

Dzień 21 marca patronuje nie tylko rozpoczynającej się wiośnie, ale i narodzinom ludzi niezwykłych, wyjątkowych. W tym dniu, bowiem obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto to celebrowane jest od 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. A od 2012 roku patronat nad obchodami Światowego Dnia Zespołu Downa pełni Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Niedługo po tym, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, którego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS. Święto to rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu.(dane: Fundacja Synapsis)
Włączając się w obchody obu dni Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie, którego wychowankami są również dzieci i młodzież z zespołem Downa i autyzmem, podjął się organizacji działań mających na celu propagowanie wiedzy i szerzenia tolerancji wobec tych zaburzeń.

Światowy Dzień Zespołu Downa i Świadomości Autyzmu - 21.03.2014 · fot. Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w Pszczynie


21 marca zorganizowano w szkole dzień otwarty, który miał na celu przybliżenie działalności placówki, jej celów, sposobów kształcenia i wychowania. Więcej można dowiedzieć się na www.zs3s.pna.pl.
2 kwietnia pszczyńscy przechodnie otrzymali od uczniów wykonane z papieru wiosenne tulipany, z ulotką informacyjną na temat zaburzeń Autyzmu i Zespołu Downa. Zachęcamy do zainteresowania się tematem i odwiedzenia stron internetowych dotyczących problemu.

Zorganizowana została również wystawa prac plastycznych, których autorami są uczniowie niepełnosprawni intelektualnie, w tym dzieci z autyzmem i zespołem Downa.

Dzięki współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Katowicach Filia w Pszczynie oraz Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Pszczynie ekspozycję prac można obejrzeć w dniach od 01.04 do 11.04.2014 w pomieszczeniach obu bibliotek. Serdecznie zapraszamy!

Mamy nadzieję, że podjęte działania sprawią, że osoby niepełnosprawne, z różnymi zaburzeniami, zyskają szacunek społeczeństwa i uznanie za wysiłek, jakiego wymaga od nich przetrwanie każdego dnia, bo dla wielu egzystencja w "naszym" świecie polega na przetrwaniu właśnie. 

R. Baron, M. Rożnawska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.