Reklama

Wiadomości

  • 18 maja 2021
  • 23 maja 2021
  • wyświetleń: 41666

[Kultowa Pszczyna] Delikatesy u Teresy - tu kupisz prawie wszystko

Pamiętacie jeszcze czasy, kiedy życiem tętnił targ na starym placu targowym? Pani Teresa, która zaczynała wtedy handel, wspomina je z tęsknotą i sentymentem. Mimo zmian, jakie rozegrały się kilkanaście lat temu, dziś jej delikatesy przyciągają klientów bogatym i oryginalnym asortymentem. Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu Kultowa Pszczyna.Zakupy kiedyś i dziś

Pełna wigoru i pozytywnej energii pani Teresa Ćwięczek od ponad 30 lat prowadzi swoje stoisko z delikatesami, zlokalizowane w Koszarach Ułańskich. Biznes rozkręcała jeszcze na starej targowicy, po drugiej stronie ulicy Kopernika. W tamtych czasach targ był przez ludzi oblegany, a pani Teresa musiała jeździć po towar aż dwa razy w tygodniu. Zakupy robiło się na straganach i w mniejszych sklepach, nie tak jak dziś - w supermarketach. Przez ostatnie kilkanaście lat wiele się zmieniło.

Targowisko po przeniesieniu na nowe miejsce nieco opustoszało, a największy ruch jest tutaj głównie przed świętami. Trudno jednak wyobrazić sobie Pszczynę bez placu targowego, a targ bez sklepiku pani Teresy. Jest on wyjątkowy z kilku powodów. Przede wszystkim pani Teresa już od dawna wyprzedza swoim asortymentem okoliczne markety i supermarkety. Ma wielu stałych klientów, których upodobania doskonale zna, a jej progi są zawsze otwarte. Od paru lat za zakupy zapłacimy u niej kartą.

targowisko
Delikatesy u Teresy - tu kupisz niemal wszystko


U Teresy prawie wszystko!

Jeśli myślicie, że wielkopowierzchniowe sklepy są dobrze zaopatrzone i znajdziecie w nich wszystko, to nie byliście przy niewielkim stoisku w samym centrum Koszar Ułańskich. Pani Teresa jest wsłuchana w potrzeby i oczekiwania klientów - jeśli nie mogą znaleźć czegoś w okolicznych sklepach, stara się to sprowadzić. Co można u niej nabyć? Sklepik jest bardzo uporządkowany i mimo niedużej przestrzeni mieści masę produktów różnego typu. Kupimy tu na przykład oryginalne przyprawy, prawdziwe niemieckie słodycze, przetwory i sosy z różnych kuchni świata, yerbę mate, zioła, kawy, liczne zamienniki cukru, produkty ekologiczne, rozmaite mąki i kasze, szeroki wybór makaronów, ozdoby do wypieków, czeską herbatę rumową, galaretki, żelki, specjały kiedyś popularne a dziś już rzadko spotykane, a także produkty mało dostępne, które zwykle zamawiamy przez Internet.

Klienci przychodzą i mówią wprost, że jeśli nie potrafią czegoś znaleźć w okolicznych sklepach, na pewno będzie to tutaj! Sama pani Teresa skromnie przyznaje, że w jej delikatesach jest rzeczywiście prawie wszystko.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kultowa Pszczyna" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kultowa Pszczyna

"Kultowa Pszczyna" to cykl, w którym z kamerą odwiedzamy miejsca w naszym powiecie doskonale wszystkim znane, lubiane i mające za sobą długoletnią historię. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kultowa Pszczyna" podaj