pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 lutego 2021
  • wyświetleń: 3623

Skłodowskiej-Curie po przebudowie: nowy chodnik i wyniesione przejścia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "przebudowa Skłodowskiej-Curie" podaj

Zakończona została przebudowa ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Pszczynie. W ramach inwestycji powstały chodniki, wyniesione przejścia dla pieszych oraz wybudowany został peron autobusowy. Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia było podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu, w tym dzieci uczęszczających do pobliskiego przedszkola.

Budowa przejść dla pieszych, chodnika i peronu autobusowego na ul. Skłodowskiej-Curie w Pszczynie - 03.02.2021 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


- Zakres zaplanowanych prac to efekt sygnałów, które otrzymałem od mieszkańców. Ulica Marii Skłodowskiej-Curie to jedna z najbardziej ruchliwych dróg w naszym mieście. Zależy nam na jak największym poziomie bezpieczeństwa pieszych oraz wymuszeniu spowolnienia ruchu, zwłaszcza w sąsiedztwie przedszkola i kościoła - argumentuje inwestycję burmistrz Dariusz Skrobol.

W ramach przebudowy w okolicy kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej (po prawej stronie jezdni patrząc w kierunku drogi wojewódzkiej, tj. ulicy Bielskiej) wybudowany został chodnik o długości 11,5m oraz szerokości 2m. Dzięki temu możliwe było przeniesienie istniejącego przejścia dla pieszych - zostało ono wyniesione ponad nawierzchnię jezdni o 12cm. Dodatkowo wykonano utwardzenie terenu między istniejącym ogrodzeniem hospicjum a parkingiem prostopadłym przylegającym do ulicy Skłodowskiej-Curie.

Budowa przejść dla pieszych, chodnika i peronu autobusowego na ul. Skłodowskiej-Curie w Pszczynie - 03.02.2021
Budowa przejść dla pieszych, chodnika i peronu autobusowego na ul. Skłodowskiej-Curie w Pszczynie - 03.02.2021 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Kolejne prace budowlane zostały przeprowadzone w okolicy sklepu sieci "Lidl". Polegały one na budowie peronu autobusowego o długości 5 m i szerokości 2,5m oraz łącznika projektowanego peronu z istniejącym chodnikiem biegnącym po prawej stronie wzdłuż ulicy Skłodowskiej-Curie.

Ostatni etap przebudowy objął obszar w okolicy Przedszkola nr 5. Zgodnie z projektem wybudowany został tu chodnik (po prawej stronie jezdni) o długości 112m, o nawierzchni z kostki brukowej. W celu bezpieczeństwa ruchu pieszych pomiędzy jezdnią a projektowanym chodnikiem zaprojektowano pas zieleni. Powstało tu także wyniesione o 12cm przejście dla pieszych.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

przebudowa Skłodowskiej-Curie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "przebudowa Skłodowskiej-Curie" podaj