pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2020
  • 25 lutego 2020
  • wyświetleń: 6386

Bezpieczniej na Skłodowskiej-Curie. Będzie przejście przy przedszkolu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "przebudowa Skłodowskiej-Curie" podaj

Na ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Pszczynie będzie bezpieczniej. Przy otwartym w 2018 roku Publicznym Przedszkolu nr 5 powstanie przejście dla pieszych.

ulica Skłodowska
Brak chodnika i przejścia dla pieszych stanowi niebezpieczeństwo dla dzieci uczęszczających do przedszkola przy ul. Skłodowskiej-Curie · fot. Arkadiusz Gardiasz


Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Projekt przebudowy ul. Skłodowskiej Curie w Pszczynie w celu budowy chodników i zmiany organizacji ruchu". W grudniu 2019 roku radni Rady Miejskiej w Pszczynie zabezpieczyli na ten cel kwotę 40 tys. zł.

Zadanie będzie obejmować zaprojektowanie bezpiecznego dojścia do przedszkola (możliwa konieczność uwzględnienia przebudowy zjazdu do przedszkola), dojścia do kościoła wraz ze zmianą lokalizacji przejścia przez ulicę oraz przebudowę peronu przystankowego na wysokości Lidla.

ulica Skłodowska
Przejście dla pieszych na wysokości kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Pszczynie · fot. Arkadiusz Gardiasz


Warto dodać, że w ubiegłym roku radni Grzegorz Kuczera oraz Arkadiusz Gardiasz złożyli interpelacje ws. poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu wzdłuż ul. Skłodowskiej w Pszczynie. Radni zwrócili się do burmistrza z prośbą m. in. o zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych oraz dobudowanie chodnika w pobliżu nowo powstałego przedszkola.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

przebudowa Skłodowskiej-Curie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "przebudowa Skłodowskiej-Curie" podaj