pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3338

[FOTO] Rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Skłodowskiej-Curie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "przebudowa Skłodowskiej-Curie" podaj

Właśnie rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Pszczynie. W ramach inwestycji powstaną chodniki, wyniesione będą przejścia dla pieszych, wybudowany zostanie peron autobusowy oraz zmieniona zostanie organizacja ruchu - ograniczenie prędkości do 30km/h.

Rozpoczęła się budowa chodnika przy ul. Skłodowskiej-Curie w Pszczynie - 01.12.2020 · fot. pless.pl


W ramach przebudowy w okolicy kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej (po prawej stronie jezdni patrząc w kierunku drogi wojewódzkiej, tj. ulicy Bielskiej) wybudowany zostanie chodnik o długości 11,5m oraz szerokości 2m. Dzięki temu możliwe będzie przeniesienie istniejącego przejścia dla pieszych - zostanie ono wyniesione ponad nawierzchnię jezdni o 12cm. Dodatkowo wykonane zostanie utwardzenie terenu między istniejącym ogrodzeniem hospicjum a parkingiem prostopadłym przylegającym do ulicy Skłodowskiej-Curie.

Kolejne prace budowlane zostaną przeprowadzone w okolicy sklepu sieci "Lidl". Będą one polegały na budowie peronu autobusowego o długości 5 m i szerokości 2,5m oraz łącznika projektowanego peronu z istniejącym chodnikiem biegnącym po prawej stronie wzdłuż ulicy Skłodowskiej-Curie.

Ostatni etap przebudowy obejmuje obszar w okolicy Przedszkola nr 5. Zgodnie z projektem wybudowany zostanie tu chodnik (po prawej stronie jezdni) o długości 112m, o nawierzchni z kostki brukowej. W celu bezpieczeństwa ruchu pieszych pomiędzy jezdnią a projektowanym chodnikiem zaprojektowano pas zieleni. Powstanie tu także wyniesione o 12cm przejście dla pieszych.

Powyższe zadnie za kwotę 170 441,25 zł zrealizuje firma Brukserwis Piotr Zalesiński z Czechowic-Dziedzic.

BM, ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

przebudowa Skłodowskiej-Curie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "przebudowa Skłodowskiej-Curie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.