pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 listopada 2017
  • 20 grudnia 2017
  • wyświetleń: 5731

[ZDJĘCIA] Do piątku potrwa jarmark świąteczny w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Święta Bożego Narodzenia 2017" podaj

Za nami:

W Pszczynie jarmark świąteczny odbył się w miniony weekend. W naszym regionie wciąż jednak jeszcze jeden trwa i zakończy się dopiero w piątek. To X Jarmark Bożonarodzeniowy w Pawłowicach.

X Jarmark Bożonarodzeniowy w Pawłowicach - 17.12.2017 · fot. UG Pawłowice


Jarmark rozpoczął się w niedzielę, 17 grudnia. Choć śniegiem nie sypnęło, to pogoda dopisała. Było kolorowo, kolędowo i radośnie.

Na placu przy urzędzie 21 wystawców sprzedawało świąteczne pierniczki, ciasta, pierogi, miody i inne wiktuały, a w ozdobach świątecznych i drobnych upominkach można było przebierać do woli. Na scenie pojawili się artyści działający przy Gminnym Ośrodku Kultury: grupa wokalna Fantazja, zespół Retro i grupa musicalowa eM. Dynamiczny występ tancerzy z BMC i Klubu Tańca "i" rozgrzał publiczność, a orkiestra dęta KWK "Pniówek" nadawała rytm całemu przedsięwzięciu i zachęcała do wspólnego kolędowania. Przy urzędzie przechadzał się Mikołaj z gadającą Choinką, a razem z nimi dzieci.

Furorę zrobiły wielkie bańki mydlane i wata cukrowa ukręcona przez człowieczka z brodą i w czerwonym kubraczku. W holu urzędu toczyły się warsztaty plastyczne przygotowane przez instruktorkę GOK Agnieszkę Kornas-Wiśniewską i Janinę Lazar z Pielgrzymowic, która od lat ręcznie wykonuje ozdoby świąteczne i kolorowe kwiaty.

Podczas otwarcia jarmarku życzenia dla wszystkich mieszkańców gminy złożył wójt Franciszek Dziendziel, któremu towarzyszył przewodniczący Rady Gminy Pawłowice Aleksander Szymura i ks. Roman Grabowski - proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Golasowicach.

Na jarmarkowe zakupy w Pawłowicach zapraszamy jeszcze do piątku, 22 grudnia, od godziny 9.00 do 16.00.

Jarmark, Pawłowice

new, BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Święta Bożego Narodzenia 2017

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Święta Bożego Narodzenia 2017" podaj