pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 24 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3106

[ZDJĘCIA] XIV Gminny Wieczór Kolędowy za nami

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Święta Bożego Narodzenia 2017" podaj

"...jeszcze raz i jeszcze raz, i tak bez końca, nie śpiesząc się, rozkoszując się każdorazowo tą chwilą, pokolędujmy, by ucieszyć Małego, by nie był sam, by wiedział, że Go kochamy". Takie motto przewodziło tegorocznemu kolędowaniu zespołów z Gminy Miedźna, w tym roku wyjątkowemu kolędowaniu, bo odbyło się poza tą gminą - w Pszczynie. Organizacji podjęli się uczestnicy zespołu integracyjno - folklorystecznego Folkowianie, a całe spotkanie odbyło się w Ośrodku Matka Boża Różańcowa w Pszczynie.

XIV Gminny Wieczór Kolędowy - 01.2018 · fot. Aleksandra Wodniok


Mimo trudnych warunków drogowych na kolędowanie dotarło dużo zacnych gości oraz trzy zespoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: Maria Adamczyk - Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Pszczynie, Stanisław Lubański - Przewodniczący Rady Gminy Miedźna, Andrzej Krawczyk - Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Katowicach, Józefa Waliczek - Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy Miedźna, Bogusława Waliczek - wieloletnia wolontariuszka i serdeczny przyjaciel zespołu Folkowianie. Rolę gospodarzy przejęli włodarze Ośrodka Matka Boża Różańcowa: Piotr Kowalski - dyrektor oraz Jarosław Folek - wicedyrektor Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie oraz kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie.

Oczywiście całość poprowadziła i nad całością czuwała pomysłodawczyni wieczorów kolędowych - Łucja Krutak - przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Koła Gospodyń Wiejskich.

Można by organizować najpiękniejsze kolędowanie, ale nie będą one miały żadnego sensu, gdy nie będzie kolędników. Do Pszczyny zjechały trzy zespoły: Górzanie z Góry, Swojanie z Frydku no i gospodarze: Folkowianie. Najpierw każdy z zespołów zaprezentował przygotowane kolędy i pastorałki, a później wspólnie wniebogłosy śpiewaliśmy znane kolędy.

XIV Gminny Wieczór Kolędowy Gminy Miedźna za nami pozostały nam miłe wspomnienia i oczekiwanie na XV jubileuszowe kolędowanie.

Bernadeta Jonkisz

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Święta Bożego Narodzenia 2017

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Święta Bożego Narodzenia 2017" podaj