pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 stycznia 2017
  • 16 stycznia 2017
  • wyświetleń: 9755

Ruszyły ferie zimowe - lista atrakcji z poszczególnych ośrodków

Dzisiaj dzieci i młodzież z województwa śląskiego oficjalnie rozpoczęły ferie zimowe. W czasie dwutygodniowej przerwy od nauki można przede wszystkim odpocząć, a także wziąć udział w ciekawych zajęciach, wycieczkach oraz licznych turniejach.

zima, sanki, eiskeller, dzieci
Eiskeller w zimę to popularne miejsce wśród najlodszych · fot. pless.pl


Do aktywnego spędzenia wolnego czasu zachęcają Iskra Pszczyna oraz Centrum Aktywności MTW Sport, które w pierwszym tygodniu ferii na obiektach Zespołu Szkół nr 1 zorganizują półkolonie na sportowo. Sportową konwencję podtrzymuje także Gminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach, który proponuje najmłodszym promocyjne ceny wejściówek na basen, lodowisko i halę sportową, a także Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, który zaprasza do udziału w zawodach i turniejach.

O zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży zadbają również ośrodki kultury w poszczególnych gminach. W Goczałkowicach będzie można wziąć udział m.in. w konkursie plastycznym oraz balu karnawałowym. Dzieci z Kobióra będą mogły uczestniczyć w wycieczkach do kina, na kulig oraz do kopalni soli. W Suszcu dla najmłodszych przewidziano liczne warsztaty oraz zajęcia z robotyki z klockami Lego. Miedźna również przygotowała ciekawy program, a w nim znalazł się m.in. dzień gier planszowych oraz rozgrywki na kręgielni. Pawłowice natomiast zapraszają do spędzenia wspólnej nocy w Domu Kultury oraz wizyty w Teatrze Lalek Banialuka. Pszczyńskie Centrum Kultury także przygotowało ofertę dla najmłodszych, w której znajdziemy m.in. zajęcia taneczne oraz lekcje gotowania.

Dobrą, ale i kulturalną zabawę zapewni również pszczyński Skansen, w którym odbywać się będą zajęcia artystyczne, ruchowe i edukacyjne, a wszystko z domieszką śląskiej kultury. Natomiast Muzeum Zamkowe w Pszczynie tradycyjnie zaprasza dzieci do udziału w "Zimowym Buszowaniu po Zamku".

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.