pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 stycznia 2014
  • 18 stycznia 2014
  • wyświetleń: 11282

Chrobry najwyżej w rankingu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, jako jedyna szkoła z powiatu pszczyńskiego, znalazło się w rankingu 500. najlepszych placówek w Polsce według miesięcznika Perspektywy. Popularny Chrobry znalazł się na 322 miejscu w kraju i 29 miejscu w województwie śląskim.

W rankingu licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

lo, liceum, chrobry
Popularny "Chrobry" znalazł się na 322 miejscu w rankingu najlepszych placówek w Polsce i 29 miejscu w województwie śląskim · fot. Wiktor Czosnowski / pless.pl


Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także dane Systemu Informacji Oświatowej.

Na podstawie tych danych Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego zajęło 322. miejsce w Polsce i 29. w województwie śląskim. Poza pierwszą krajową "pięćsetką" znalazły się Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach (77. miejsce w województwie) oraz III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie (79. lokata w województwie).

Najlepszą szkołą w Polsce w rankingu Perspektyw okazało się Liceum Akademickie UMK z Torunia, a w województwie śląskim - V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj