Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2023
  • 15 stycznia 2023
  • wyświetleń: 7432

"Chrobry" i "Samochodówka" wśród najlepszych szkół w Polsce

To już 25. edycja Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy". W tym prestiżowym zestawieniu wśród 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników w Polsce kolejny raz z rzędu znalazły się szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Pszczyński.

matura Chrobry
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie na liście najlepszych liceów w kraju zajęło 264. miejsce · fot. Powiat


I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie na liście najlepszych liceów w kraju zajęło 264. miejsce, a tym samym otrzymało tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" i odznakę Srebrnej Tarczy będącej potwierdzeniem wysokiej jakości pracy placówki. W rankingu maturalnym znalazło się na 246. miejscu. W skali wojewódzkiej sklasyfikowano je na 26. pozycji.

W tym roku Technikum nr 1 Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie otrzymało w Rankingu Techników Perspektywy 2023 Brązową Tarczę. Technikum zajęło 57. miejsce w województwie śląskim i 454. w Polsce. - Zajęte miejsca świadczą o wysokim poziomie nauczania, dobrze zdawanych maturach i egzaminach zawodowych w naszych szkołach. Znalezienie się w ogólnopolskim rankingu najlepszych liceów i techników w Polsce to zasługa ogromnego zaangażowania zeszłorocznych maturzystów i skutecznej pracy nauczycieli, którym gratulujemy świetnych wyników - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Głównymi adresatami Rankingu "Perspektywy" są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Zestawienie stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum - szkoły, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. - Nasze szkoły stawiają przede wszystkim na wszechstronny rozwój młodzieży, dając jednocześnie każdemu szansę na zdobycie atrakcyjnego zawodu lub świetne przygotowanie na wymarzone studia - mówi wicestarosta Damian Cieszewski i dodaje, że zajęte miejsca w Rankingu "Perspektywy" to powód do satysfakcji nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale i dla samorządu jako organu prowadzącego te szkoły.

Licea zostały ocenione na podstawie trzech kryteriów: wyników matury z przedmiotów obowiązkowych, wyników matury z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesów w olimpiadach. Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. W przypadku techników kryteria były cztery. Oprócz trzech wspomnianych wcześniej liczyły się także wyniki egzaminu zawodowego.

W rankingu sklasyfikowane zostały także inne szkoły z powiatu pszczyńskiego: w rankingu liceów - LO im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach (897. pozycja, Brązowa Tarcza) oraz III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie (933. pozycja, Brązowa Tarcza), natomiast w rankingu techników świetnie wypadło Technikum w ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach (92. pozycja i Złota Tarcza).

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj