pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 1966

Szkolenie: Pierwsza pomoc

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Team Prevent" podaj

Artykuł sponsorowany:

Z roku na rok liczba wypadków na naszych drogach niestety rośnie, a wraz z nią wzrasta liczba osób, które przedwcześnie pożegnały się z życiem. Wielu z tych tragedii można by było uniknąć gdyby na czas udzielono poszkodowanym pomocy.

Team Prevent
W trakcie szkolenia zapoznasz się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w najbardziej typowych sytuacjach życiowych.


Team Prevent


Jest jednak coś co wielu z nas powstrzymuje przed udzieleniem pierwszej pomocy. Na szczęście ten trend się zmienia i osób, które nie są obojętne i reagują w sytuacjach wypadku jest coraz więcej.
Pierwsza pomoc to czynności podejmowane w przypadku zachorowania lub ciężkiego urazu na miejscu zdarzenia, przed pojawieniem się służb ratunkowych.

Czasami wystarczy wykonać kilka prostych czynności, aby uratować człowiekowi życie. Jednak większość ludzi wychodzi z założenia, że udzielanie pomocy to sprawa ratownictwa medycznego. To fatalny błąd, bo udzielanie pomocy w pierwszych sekundach od momentu zdarzenia często ratuje życie poszkodowanego.  

Nikt nie wymaga działania na poziomie profesjonalnym, ale należy pamiętać, że jeżeli będzie się postępować zgodnie z wiedzą zdobytą na kursach pierwszej pomocy nie trzeba się obawiać, że zrobi się krzywdę poszkodowanemu.  

W Art. 162. § 1.Kodeksu karnego mowa jest o tym, że kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Co zrobić aby nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy? Wystarczy zapisać się na szkolenie z tego zakresu, gdzie profesjonalni instruktorzy nauczą jak reagować w sytuacjach wypadku. Jeśli już masz za sobą taki kurs pomyśl o jego powtórzeniu, aby przećwiczyć swoje umiejętności i być pewnym tego co należy zrobić kiedy ktoś potrzebuje Twojej pomocy.

Już 22 sierpnia firma Team Prevent Poland Sp. z o.o. organizuje w Pszczynie szkolenie otwarte z zakresu udzielania pierwszej pomocy wraz z resuscytacją krążeniowo-oddechową i użyciem defibrylatora AED.

Celem szkolenia jest  przedstawienie prawidłowego postępowania z poszkodowanym, udzielania pierwszej pomocy lub utrzymywanie go przy życiu do momentu przybycia wykwalifikowanych służb ratunkowych.

W trakcie szkolenia zapoznasz się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w najbardziej typowych sytuacjach życiowych, nabędziesz umiejętności rozpoznawania zagrożeń dla życia i zdrowia oraz zdobędziesz umiejętności posługiwania się automatycznym defibrylatorem zewnętrznym.

Na szkolenie zgłaszać się można telefonicznie pod nr. tel. 32 326-30-21 lub mailowo na adres office.poland@teamprevent.com.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą wszystkich naszych szkoleń na stronie www.teamprevent.pl, z której bezpośrednio można się zgłaszać na szkolenia.

Pamiętaj, że życie Twoich bliskich może być w Twoich rękach. To dziecinnie proste - nauczyć się pomagać... Bądź odpowiedzialny!

Team Prevent Poland Sp. z o.o.

43-200 Pszczyna
ul. Stefana Batorego 19

tel. 32 326 3008
tel. 32 326 3021
fax 32 447 0918

Team Prevent

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Team Prevent" podaj