Rozrywka

  • 20 lipca 2022
  • wyświetleń: 2974

Uczniowie 3 szkół na wakacjach we francuskim mieście partnerskim

Uczniowie z trzech Pawłowickich szkół przebywają obecnie w Verquin, mieście partnerskim Pawłowic we Francji. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Golasowicach, ze Szkoły Podstawowej w Warszowicach i ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach ma okazję poznać bliżej kulturę, zwyczaje północnej Francji.

Młodzież z Pawłowic w Verquin - 07.2022 · fot. UG Pawłowice


Obóz ma międzynarodowy charakter i uczestniczy w nim ok. 40 osób, w tym 12 uczniów z Polski. Podczas inauguracyjnego spotkania w urzędzie miasta uczestników przywitał burmistrz Verquin Thierry Tassez, który z pomocą translatora przywitał pawłowicką grupę w języku polskim. Następnie odśpiewano hymn polski i francuski. Dzięki wideokonferencji połączono się z Kongiem, które reprezentowała Belindy Ayssy współinicjatorka tego międzynarodowego przedsięwzięcia. W planach był również udział w obozie młodych Kongijczyków, którego jednak nie udało się w tym roku zrealizować.

Dla młodych ludzi pobyt we Francji jest czasem integracji, wspólnej zabawy i poznawania się nawzajem. Sprzyja temu charakter pobytu, ponieważ uczniowie zostali zakwaterowani w namiotach rozstawionych na stadionie miejskim. Dla młodzieży z Pawłowic to również okazja, aby zwiedzić ciekawe miejsca w okolicy. Zaplanowano wycieczki m. in. do Olhain, Louvre Lens oraz spływ kajakowy w Beuvry.

Obóz potrwa od 17 do 24 lipca.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj