Wiadomości

  • 12 grudnia 2023
  • 16 grudnia 2023
  • wyświetleń: 6317

[ZDJĘCIA] Justyna Steczkowska z tytułem Honorowego Profesora ZSP w Pawłowicach

Justynie Steczkowskiej nadano tytuł Honorowego Profesora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach. Artystka była gościem szkolnej wigilii, która odbyła się w środę, 6 grudnia.

Justyna Steczkowska Honorową Patronką ZSP w Pawłowicach · fot. ZSP w Pawłowicach


6 grudnia zgodnie ze zwyczajem, do którego wrócono po kilku latach przerwy, odbyła się wigilia szkolna. Jest ona jedną z największych i najważniejszych imprez wpisanych w tradycję i historię tej szkoły, i sięga początków gimnazjum. To wydarzenie to spotkanie nie tylko uczniów, rodziców i nauczycieli, ale także wspólne przeżywanie tej jedynej w roku chwili z zaproszonymi gośćmi - przedstawicielami różnych lokalnych środowisk.

Od początku istnienia tej tradycji wyjątkowym zwyczajem jest nadawanie tytułu Honorowego Profesora Szkoły znanym postaciom ze świata sztuki, sportu. W panteonie honorowych profesorów szkoła ma wiele wybitnych osobowości, na których uczniowie mogą się wzorować. Goście dają przykład jak pokonywać własne słabości, zdobywać wytyczone cele, walczyć szlachetnie. Są wśród nich m.in. ksiądz biskup Gerard Bernacki, wokaliści: Stanisław Sojka oraz Paweł i Łukasz Golcowie, aktorzy: Andrzej Grabowski, Piotr Cyrwus, Krzysztof Respondek, dziennikarze: śp. Kamil Durczok, śp. Krystyna Bochenek, Marek Sygacz, sportowcy: Mariusz Czerkawski, Tomasz Sikora.

W tym roku profesorską togę i biret założyła artystka, która swoim głosem zachwyca, wzrusza, uwrażliwia, a swoim słowem, postawą pokazuje, że zawsze warto być szczerym i dobrym - Justyna Steczkowska. Wokalistka udzieliła uczniom swojej pierwszej lekcji, mówiąc o tym, że każdy sam ponosi odpowiedzialność za swoje życie oraz podejmowane decyzje. Bardzo ważny jest szacunek wobec drugiego człowieka, bez względu na jego poglądy, pochodzenie, wygląd czy uczucia. Po uroczystości uczniowie mogli lepiej poznać honorowego profesora podczas specjalnie przygotowanej konferencji prasowej.

Justyna Steczkowska Honorową Patronką ZSP w Pawłowicach
Justyna Steczkowska Honorową Patronką ZSP w Pawłowicach · fot. ZSP w Pawłowicach


Wzruszającym momentem szkolnej Wigilii było odczytanie przez dyrektor Olgę Płonkę listu biskupa Marka Szkudły skierowanego do całej społeczności szkolnej. Ksiądz biskup ze względu na liczne obowiązki duszpasterskie, nie mógł przyjechać na spotkanie. Listownie przekazał Boże błogosławieństwo oraz życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Przedświąteczne spotkanie w pawłowickiej szkole ma niepowtarzalny klimat i znacznie różni się od tradycyjnych jasełek. Tegoroczne przedstawienie, zbudowane dzięki połączeniu rozważań ze śpiewem chóru i obrazami, było inscenizacją trzech scen: Zwiastowania, Nawiedzenia i Narodzenia.

Dla większości nauczycieli i wszystkich uczniów to przedświąteczne spotkanie było pierwszą taką Wigilią, ale z pewnością wszyscy mają świadomość wyjątkowości takich szkolnych uroczystości. Zwłaszcza, że w ich przygotowanie zaangażowali się niemal wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły, dyrekcja oraz wielu uczniów i rodziców. Taki czas wspólnoty i zjednoczenia jest zawsze niezwykle ważny, a zwłaszcza w tym pięknym grudniowym okresie.

Loading...

BM / pless.pl

źródło: ZSP w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj