pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 23 marca 2015
  • 14 maja 2015
  • wyświetleń: 2571

Konkurs: czy znasz baśnie Andersena?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Pszczyna" podaj

Za nami:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zaprasza dzieci do udziału w konkursie czytelniczym pt. "Czy znasz baśnie Andersena?".

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klas III. Każdą szkołę może reprezentować 1 drużyna, składająca się maksymalnie z 3 osób. Wypełnioną czytelnie kartę zgłoszenia drużyny należy złożyć do 24 kwietnia w siedzibie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie, mailowo na adres: mpbp_pszczyna_wyp@onet.eu lub faksem na numer telefonu (32) 210-42-44. Konkurs odbędzie się 14 maja o godzinie 10.00 w Klubie "13".

Pobierz Karta zgłoszenia udziału w konkursie czytelniczym pt. "Czy znasz baśnie Andersena?".

Uczniowie będą musieli odpowiadać na pytania i zadania konkursowe ze znajomości wybranych baśni H. Ch. Andersena w przekładzie Stefanii Beylin i Stanisława Sawickiego, tj. "Latający kufer", "Pasterka i kominiarczyk", "Stokrotka", "Świniopas" oraz krótkiej biografii pisarza. Ponadto muszą przygotować scenkę teatralną na motywach baśni konkursowej - czas trwania 5 minut. Ocenie będą podlegać następujące kryteria: przebranie, gra aktorska, a także opanowanie tekstu.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości autora z okazji przypadających w tym roku 210. rocznicy urodzin i 140. rocznicy śmierci H. Ch. Andersena, a także rozbudzanie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, promocja czytelnictwa wśród dzieci, uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach oraz promocja Biblioteki w środowisku.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Pszczyna" podaj