pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 21 lutego 2018
  • wyświetleń: 1153

Nowe czytaki w Miejsko-Powiatowej Bibliotece w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Pszczyna" podaj

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie przystąpiła do projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących - Edycja 2017" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytak, biblioteka
Nowy czytak w pszczyńskiej bibliotece · fot. M-PBP Pszczyna


W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenia: Czytak Plus oraz Czytak NPN3 , które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać Czytaki osobom niewidomym i słabowidzącym.

Ponadto - na podstawie odrębnego porozumienia - biblioteka otrzymała zbiór ponad 1300 cyfrowych książek mówionych. Zbiór ten będzie systematycznie uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia "Larix. Niewidomi Czytelnicy Biblioteki będą mogli wypożyczać książki wraz z Czytakiem.

Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

Stowarzyszenie "Larix" od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku.

Do pobrania: lista dostępnych tytułów.

new / pless.pl, źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Pszczynie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Pszczyna" podaj