pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 26 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2041

[ZDJĘCIA] Dzień Ziemi w Przedszkolu Publicznym nr 7 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie" podaj

W piątek, 20 kwietnia w Przedszkolu Publicznym nr 7 w Pszczynie obchodzono uroczystość z okazji Dnia Ziemi. Głównym jej celem było podnoszenie świadomości ekologicznej, a także kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska wśród najmłodszych.

Dzień Ziemi w Przedszkolu Publicznym nr 7 w Pszczynie - 20.04.2018 · fot. Przedszkole Publiczne nr 7


Tematem przewodnim minionych dni była szeroko rozumiana ekologia. Zwieńczeniem całotygodniowych zajęć był zorganizowany w przedszkolu Dzień Ziemi, w którym to zorganizowano ekologiczny pokaz mody. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość przygotowania ekologicznego stroju, wykonanego z materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. folii, papieru, gazet, rolek po papierze toaletowym, tektury, butelek plastikowych, nakrętek itp., inwencja twórcza rodziców nie zawiodła, każde dziecko miało wspaniałą eko - kreację.

Jak na pokaz mody przystało, przedszkolaki kolejno wchodziły na "wybieg", prezentując niezwykle stroje. Kreacje były wyjątkowe, a dzieci w rolach modelek i modeli sprawdziły się doskonale. Na pokazie można było zobaczyć strój ekologiczny sportowy, wieczorowo-wizytowy, plażowy, codzienny itp. Ciekawym dodatkiem były nakrycia głowy, biżuteria oraz buty z surowców wtórnych.

Na zakończenie wszystkie dzieci zgodnie przyrzekły, iż będą: "Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki, kwiaty hodować, drzewa szanować, prądu nie marnować i nigdy nie śmiecić". To była świetna zabawa. Gratulujemy pomysłowości i oryginalności projektantom mody.

Anna Kuglarz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie" podaj