Reklama

Edukacja

  • 25 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2469

Przedszkole Publiczne nr 7 walczy ze smogiem!

Co to jest powietrze? Jak bardzo jest nam wszystkim potrzebne? Skąd się bierze smog? W Przedszkolu Publicznym nr 7 w Pszczynie przeprowadzono wiele działań, których celem była edukacja dzieci dotycząca zanieczyszczenia powietrza, w tym smogu i jego skutków dla życia i zdrowia ludzi.

Przedszkole Publiczne nr 7 walczy ze smogiem!


Tematyka zajęć nawiązywała do problemu złej jakości powietrza, smogu i jego negatywnego wpływu na nasze zdrowie i życie. Dzieci wykonały liczne prace plastyczne i promowały działania podejmowane na rzecz ochrony powietrza.

Dzieci zastanawiały się, jak sprawić, by powietrze, którym oddychamy było czystsze, a tym samym zdrowsze. Najcenniejszą częścią tych rozważań były jednak propozycje działań, których podjąć się mogą nawet małe dzieci m.in. zmniejszenie zużycia papieru, sadzenie drzew, zachęcanie rodziców do zrezygnowania z jazdy samochodem na rzecz komunikacji zbiorowej czy roweru, przypominanie im o zabraniu ekotoreb na zakupy, a także segregowanie i ponowne wykorzystanie surowców wtórnych. Dzieci wykonały eko-instrumenty udowadniając tym samym, że ze śmieci może powstać wiele ciekawych i praktycznych przedmiotów.

Przez złą jakość powietrza dzieci w miesiącach zimowych są zmuszone ograniczyć zabawy i spacery na świeżym powietrzu. Przed każdorazowym wyjściem na spacer, nauczyciele kontrolują stan powietrza dzięki zainstalowaniu przez Gminę Pszczyna czujników monitorujących stan jakości powietrza w pobliżu przedszkola. Każda sale przedszkolna posiada również oczyszczacze powietrza, które zostały zakupione początkiem roku przez Gminę Pszczyna w ramach akcji "Nie dokarmiaj smoga!". Urządzenia te nie tylko oczyszczają, ale również mają funkcje jonizowania i sprawdzenia wilgotności powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywają dzieci.

Weronika Chroszcz

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie" podaj