Reklama

Edukacja

  • 20 czerwca 2019
  • wyświetleń: 4069

[ZDJĘCIA] English Day w Przedszkolu Publicznym nr 7

14 czerwca w Przedszkolu Publicznym nr 7 odbył się Dzień Angielski - English Day. Dzień ten miał na celu zapoznanie z kulturą Anglii oraz oswojenie z językiem obcym.

English Day w Przedszkolu Publicznym nr 7


Dzieci wraz z nauczycielkami poproszone były o wykonanie prac przedstawiających zabytki i symbole Anglii, dzięki czemu w tym dniu wszyscy czuli się jakby faktycznie spędzili dzień w Londynie. Każdy miał przyjść ubrany na niebiesko-biało-czerwono, tj. w kolorach znajdujących się na fladze Wielkiej Brytanii. Początkowo Panie opowiedziały kilka ciekawostek dotyczących Anglii, a następnie każde dziecko pokolorowało flagę.

Podczas krótkiego przedstawienia dzieci poznały bliżej Londyn, mogły skosztować słynnych "marshmallow", a także zaprezentowały kilka piosenek w obcym języku. Przedszkolaki poznały takie zabytki jak Big Ben, London Eye czy Tower Bridge, a także symbole czyli słynną czerwoną budkę telefoniczną i piętrowy czerwony autobus. Każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie jako Królewski Gwardzista.

Na zakończenie wszyscy zostali nagrodzeni dyplomem oraz drobnym upominkiem. Dzień minął w miłej i przyjaznej atmosferze i na pewno każdy zapamięta go na długo.

Klaudia Konieczny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 7 w Pszczynie" podaj