Wiadomości

  • 30 grudnia 2020
  • wyświetleń: 4061

[FOTO] Zakończono remont Szkoły Podstawowej w Warszowicach

W połowie grudnia zostały odebrane prace remontowe w Szkole Podstawowej w Warszowicach.

Szkoła Podstawowa w Warszowicach po remoncie - 12.2020 · fot. UG Pawłowice


Zadanie polegało w głównej mierze na wymianie pokrycia dachowego. Kompleksowo wymieniono dach nad głównym budynkiem szkoły, gdzie powstała nowa konstrukcja pokryta blachodachówką. Pokrycie dachowe wymieniono również nad częścią zaplecza sportowego oraz nad łącznikiem sali gimnastycznej ze szkołą. Ze względu dobry stan, dach nad salą gimnastyczną został tylko odmalowany, a żywy czerwony kolor tworzy całość z wymienionym dachem nad resztą budynku.

Odnowiona i naprawiona została również elewacja szkoły. Całość nabrała żywych kolorów: żółty, niebieski i czerwony przykuwają wzrok i budzą pozytywną energię nie tylko w uczniach.

Szkoła Podstawowa w Warszowicach po remoncie - 12.2020
Szkoła Podstawowa w Warszowicach po remoncie - 12.2020 · fot. UG Pawłowice


W dużej sali gimnastycznej wymieniono okna, na które założono nową siatkę, podobnie zresztą jak na balkony. Będzie ona chronić przed uderzeniami piłek. Na ścianach zamontowano specjalne płyty, dzięki którym znacznie poprawiła się akustyka. Wymieniono również drzwi, a dzięki nowym oprawom świetlnym i odmalowaniu ścian sala nabrała blasku. Dodatkowo zakupiono kotarę, która umożliwia przedzielenie sali gimnastycznej na dwie mniejsze. Usprawni to prowadzenie zajęć wychowania fizycznego równocześnie dla dwóch grup i umożliwi prowadzenie zajęć w różnych dyscyplinach sportowych. Ponadto, zarówno w dużej jak i małej sali gimnastycznej przeprowadzono renowację parkietu polegającą na zeszlifowaniu podłogi i ponownym polakierowaniu.

Prace wykonała firma Faktoria AB Sp. z o.o. z Golasowic. Całkowity koszt zadania to około 2.100.000,00zł, z czego 1 800.000,00 zł. pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

BM / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach" podaj