Wiadomości

  • 6 października 2023
  • wyświetleń: 919

Zmodernizowana kotłownia w Warszowicach

Trwają prace przy modernizacji kotłowni centralnego ogrzewania w szkole podstawowej w Warszowicach.

Budynek sali gimnastycznej w Warszowicach
Budynek sali gimnastycznej w Warszowicach · fot. UG Pawłowice


Kotłownia służy do ogrzewania budynku, w którym znajduje się sala gimnastyczna wraz z zapleczem. Stare, wysłużone piece gazowe są wymieniane na nowe, bardziej oszczędne i efektywne energetycznie. Sala nadal będzie ogrzewana za pomocą dwóch kotłów. W okresach przejściowych do utrzymania temperatury będzie wykorzystywany jeden kocioł, a kiedy trzeba będzie użyć więcej mocy, z pomocą przyjdzie drugi. Zadanie będzie kosztować prawie 300 tys. zł, a jego zakończenie planowane jest na koniec października.

Przypomnijmy, że modernizacja prawie 30-letniej kotłowni gazowej to kolejny etap prac w sali gimnastycznej w warszowickiej szkole. Podczas wakacji nad dużą salą gimnastyczną wymieniono pokrycie dachowe za blisko 230 tys. zł.

Obecnie gmina stara się uzyskać pozwolenie na rozbudowę sali gimnastycznej o magazyn sportowy oraz pomieszczenie centrali systemu wentylacyjno-klimatyzacyjnego, który będzie funkcjonował w dużej i małej sali gimnastycznej. Zmieni się też układ szatni i łazienek, które będą dostosowane do obowiązujących przepisów sanitarnych. Na realizację tego etapu gmina stara się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

BM / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach" podaj