Edukacja

  • 25 października 2023
  • wyświetleń: 969

Straż Ochrony Kolei o bezpieczeństwie na przejazdach i wandalizmach na peronach

19 października pracownicy Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach oraz Straż Ochrony Kolei z Rybnika spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Warszowicach i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach. Rozmowy dotyczyły bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców na przejazdach kolejowych oraz środków, jakie posiada służba ochrony kolei do walki z wandalami.

Straż Ochrony Kolei w pawłowickich szkołach - 19.10.2023 · fot. UG Pawłowice


Korzystając z filmów z kamer monitorujących przejazdy kolejowe przedstawiono uczniom realne sytuacje, które mogą prowadzić do poważnych wypadków. Młodzież dowiedziała się również, że w ostatnim czasie zmieniono konstrukcję rogatek, tak, aby z łatwością można było je zdemontować w przypadku utknięcia na zamkniętym przejeździe kolejowym (pod wpływem nacisku odblokowane zostają zaczepy szlabanu, który automatycznie wypada i udrożnia wyjazd).

Jednym z istotnych elementów zajęć było również omówienie narzędzi i środków, które posiadają pracownicy Straży Ochrony Kolei w walce z wandalami oraz chuliganami. Zajęcia stanowiły krok w kierunku podniesienia świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród młodzieży, w związki z aktami dewastacji, do których dochodziło m.in. na peronach kolejowych w Warszowicach.

BM / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj