pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 września 2019
  • 30 września 2019
  • wyświetleń: 16943

Puls Biznesu: ZM Henryk Kania mógł oszukać skarb państwa na 40 mln zł

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zakłady Mięsne Henryk Kania" podaj

Według prokuratury Zakłady Mięsne Henryk Kania produkowały nie tylko wyroby mięsne, ale też tysiące lewych faktur, oszukując skarb państwa na ponad 40 mln zł - poinformował w piątek "Puls Biznesu".

Zdaniem analityków doniesienia "PB" przyczyniły się do znacznego spadku wartości akcji spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania SA. Potaniały one w piątek aż o 33,3%. Na koniec sesji kurs akcji wynosił niespełna 16 groszy.- Tylko w ciągu tego tygodnia giełdowa wycena ZMHK spadła o ok. 30 mln zł. Tyle na wartości straciło łącznie ponad 125 tys. akcji spółki. Jeszcze na początku roku kurs akcji spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania oscylował wokół 1 zł. Zatem przez tych 9 miesięcy łączna kapitalizacja firmy na warszawskiej giełdzie spadła o ponad 100 mln zł - podsumowuje ostatnie notowania Gazeta Wyborcza.

Dwa dni temu inny z opiniotwórczych portali biznesowych, money.pl doniósł o zniknięciu Henryka Kani. Pojawiły się nawet głosy, iż twórca marki "Henryk Kania" po prostu wyjechał z Polski.

new / pless.pl, źródło: Gazeta Wyborcza, money.pl, Puls Biznesu

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Zakłady Mięsne Henryk Kania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zakłady Mięsne Henryk Kania" podaj