pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2020
  • 3 stycznia 2021
  • wyświetleń: 64723

Zatrzymano Henryka K., byłego właściciela zakładów mięsnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zakłady Mięsne Henryk Kania" podaj

Jak podaje "Super Express" były właściciel zakładów mięsnych Henryk K. został zatrzymany w Buenos Aires. W marcu tego roku za mężczyzną został wydany krajowy list gończy.

"Super Express" poinformował, że Henryk K. został zatrzymany w Buenos Aires w Argentynie, a następnie przewieziono go do aresztu domowego. Obecnie prowadzona jest procedura ekstradycyjna.

Lista zarzutów wobec ZM jest długa. Spółka podejrzewana jest m.in. o to, że wymieniała się ze swoją spółką zależną 5,5 tysiącami pustych faktur o łącznej wartości ponad 740 mln zł. Spółkę podejrzewa się także o wyłudzenie zwrotu podatku VAT na kwotę blisko 28 mln zł. Zarząd spółki miał też narazić Skarb Państwa na straty ponad 40 mln zł w latach 2016-2019 z tytułu podatku VAT.

O kłopotach Zakładów Mięsnych pisaliśmy już w zeszłym roku, kiedy okazało się, że firma ma kilkuset milionowe długi. Wniosek o upadłość został złożony w grudniu 2019 roku, a w czerwcu 2020 roku został już oficjalnie potwierdzony. Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Katowicach ogłosił upadłość spółki oraz zatwierdził warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa za cenę 100 milionów złotych netto, na rzecz firmy CEDROB S.A. - jednego z liderów branży mięsnej w Polsce.

BM / pless.pl
źródło: Super Express

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Zakłady Mięsne Henryk Kania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zakłady Mięsne Henryk Kania" podaj