pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 maja 2012
  • 2 czerwca 2012
  • wyświetleń: 17221

Warownia Pszczyńskich Rycerzy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Warownia" podaj

Artykuł sponsorowany:

2 czerwca to data otwarcia Warowni Pszczyńskich Rycerzy! Nie przegap - przyjdź!

Mieszkańcu Pszczyny, chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę? W otoczeniu obronnego zamczyska poznać, co jedli i pili książęta, a także rycerze, jak żyli ludzie w średniowieczu? Poczuj się jak 600 lat temu, teraz to proste - odwiedź Warownię Pszczyńskich Rycerzy! Już 2 czerwca 2012 roku o godzinie 11:00 będzie miało miejsce długo wyczekiwane otwarcie tego niezwykłego miejsca!

Warownia Pszczyńskich Rycerzy


Czym jest Warownia? To zamek utrzymany w klimacie średniowiecza, wybudowany niemalże pod Twoim nosem! Użyte przy budowie naturalne materiały, jak drewno i kamień, oraz misternie wykute metalowe elementy, znakomicie podkreślają surowy średniowieczny klimat obiektu. Zadbaliśmy o każdy detal!

Również potrawy i napitki podawane w Warowni odpowiadają temu, co jadano w średniowieczu - oczywiście na bogatych dworach! Wśród atrakcji nie zabraknie np. możliwości wypieku własnego chleba w oryginalnym piecu!

Ale to nie wszystko - co czeka Gości na Otwarciu? Oprócz wyjątkowego średniowiecznego poczęstunku w postaci jadła i napitku, odbędzie się też rekonstrukcja średniowiecznego życia. Wysokich murów strzec będą dzielni piechurzy, uzbrojeni w ostre halabardy, a zaprawieni w boju rycerze odziani w żelazne zbroje, prezentować będą swój kunszt bojowy i rynsztunek! Na dziedzińcu zamkowym tętnić będzie życie - mieszkańcy Warowni uprawiać będą swe rzemiosło, byś Ty, drogi Gościu, mógł bez troski o przyziemne sprawy, odpocząć.

Warownia Pszczyńskich Rycerzy


Na zamku nie mogło braknąć miejsca dla najmłodszych - jedyny w swoim rodzaju średniowieczny plac zabaw, pełen wieżyczek mostów, kryjówek i tajnych przejść, sprawi że każde dziecko poczuje się jak Robin Hood i jego kompania w Lesie Sherwood!

Warownia Pszczyńskich Rycerzy


Wiele jeszcze można by pisać o Warowni Pszczyńskich Rycerzy... lecz wolimy, byście zobaczyli ją na własne oczy! Przyjdź na wielkie otwarcie bram zamku, 2 czerwca Roku Pańskiego 2012 o godzinie 11:00 i poczuj klimat średniowiecza!

---

Warownia Pszczyńskich Rycerzy
ul. Bielska 50
43-200 Pszczyna
tel.: 609-820-939, 605-830-830
www: www.warownia.com.pl
FB: www.facebook.com/warownia
e-mail: info@warownia.com.pl

Warownia Pszczyńskich Rycerzy

43-200 Pszczyna
ul. Bielska 50

tel. 32 215 01 18
kom. 609820939

Warownia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Warownia" podaj