pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2021
  • 10 września 2021
  • wyświetleń: 34763

Warownia Pszczyńskich Rycerzy ma nowego najemcę!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Warownia" podaj

Dwa miesiące temu informowaliśmy, że charakterystyczny obiekt stylizowany na średniowieczny zamek przy ul. Bielskiej 50 w Pszczynie został wystawiony na sprzedaż lub najem. Już wiadomo, że obiekt ma nowego najemcę i niebawem zostanie ponownie otwarty. Czy zmieni się oferta lokalu?

Reklama

Warownia Pszczyńskich Rycerzy - 09.2021
Warownia Pszczyńskich Rycerzy ma nowego najemcę! · fot. Warownia Pszczyńskich Rycerzy / Facebook


Oferta najmu zawierała możliwość przejęcia pełnej działalności Warowni wraz z wyposażeniem, marką, listą klientów i kontrahentów oraz zapleczem organizacyjnym i takiego właśnie wyboru dokonał nowy najemca z Pszczyny, który pragnie pozostać anonimowy.

Jak informowano w lipcu w ogłoszeniu, czynsz najmu obiektu ma wynieść 40 000 zł + VAT. Trwają poszukiwania kelnerów i animatorów, którzy wcielą się w role rycerzy. Ogłoszenia w tej sprawie można znaleźć w popularnych serwisach. Ekipa kucharzy została już skompletowana.

- Mamy w planach zachować pierwotną działalność - animacje, pokazy rycerskie, pokazy teatru ognia. Otwarcie planujemy na przełom września i października. Jeśli chodzi o zmiany, jako nowy najemca na pewno bardziej skupię się na samej restauracji niż na tym, co się działo wokół, bo wcześniej moim zdaniem było odwrotnie. My się skupimy na pewno na tym, żeby w Warowni działała bardzo dobra restauracja. To jest mój cel i zamysł. Ale na pewno nie porzucimy pierwotnego zamysłu Warowni, czyli otoczki pokazowej, bo to jest dobry pomysł, tam wszystkie wydarzenia miały sens i były fajnie zorganizowane, więc będziemy to kontynuować. Na pewno w kuchni będziemy kładli mocny nacisk na dziczyznę, na pewno pozostanie kilka dań sztandarowych ze starej Warowni - m. in. kaczka. Będzie też dużo kuchni współczesnej. Postaramy się, żeby każdy mógł u nas coś dla siebie znaleźć. Będzie specjalne menu dla dzieci ze zdrowym jedzeniem, czyli nie standardowe stripsy z kurczaka z frytkami, a coś trochę zdrowszego w przyswajalnej dla dzieci postaci. Karta menu jest jeszcze dopracowywana - powiedział nam nowy najemca.

Zamek został wybudowany w 2012 roku. Obiekt przystosowany jest do prowadzenia działalności gastronomicznej i eventowej. Otwarto tu restaurację Warownia Pszczyńskich Rycerzy, gdzie organizowano imprezy tematyczne i okolicznościowe. Na powierzchnię "Warowni" składają się 3 poziomy. Na każdym znajduje się osobna sala restauracyjna oraz zaplecza kuchenne i sanitarne.

Budynek ma powierzchnię około 800 m2 i położony jest na działce o pow. 3131 m2, w całości ogrodzonej i zagospodarowanej, miedzy innymi na place zabaw dla dzieci. Obok znajduje się druga działka o pow. 9818 m2, zabudowana wiatą na imprezy plenerowe, która wykorzystywana była do organizacji dodatkowych atrakcji dla gości, np. inscenizacji walk rycerskich. Do dyspozycji jest duży parking.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Warownia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Warownia" podaj