pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 17 lutego 2015
  • 11 marca 2015
  • wyświetleń: 2106

Klimatyczny koncert w Warowni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Warownia" podaj

UWAGA - koncert odwołany

UWAGA - koncert odwołany

PS International Trio


Już 14 marca o godzinie 18.00 w lokalu odbędzie się niezwykły koncert Jazzowy w wykonaniu Przemysława Strączka - gitara, Francesco Angiuli - kontrabas (IT) oraz Franka Parkera - perkusja (USA). Podczas występu artyści będą promować swoją płytę "White Grain of Coffee".

W 2014 roku Przemysław Strączek wydał swój czwarty album "White Grain of Coffee", który spotkał się z dużym zainteresowaniem mediów muzycznych w Polsce i za granicą. Po premierze płyty zespół został wybrany do udziału w programie Bridge Music organizowanym przez Scottiish Jazz Federation, dzięki czemu muzycy zaprezentowali płytę w największych miastach Szkocji i Wielkiej Brytanii występując w Edynburgu, Glasgow, Londynie i Birmingham, co zostało zauważone przez europejskie media jazzowe (Jazzwise, Jazz in Europe, Jazz Forum, Radio Abracadabra, Audio).

warownia


Muzyka zawarta na płycie to kompozycje lidera grupy nawiązujące do stylistyki europejskiej muzyki jazzowej, otwartej, przestrzennej, tworzonej przy wykorzystaniu największego potencjału - swoistej muzykalności członków zespołu.Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Od kilku lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum - Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego za osiągnięcia artystyczne. Uczestnik programu Kultura Polska na Świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz uczestnik programu Szkockiego Stowarzyszenia Jazzowego Bridge Music. Koncertował w wielu ośrodkach społeczno-kulturalnych i na festiwalach jazzowych w Polsce, (m.in. Letni Festiwal w Piwnicy pod Baranami, Jazz w Ruinach w Gliwicach, Jazz i okolice w Katowicach, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Tu Jazz w Warszawie) Czechach (Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Usti nad Labem) Hiszpanii, Wielkiej Brytanii (London Jazz Festival) USA, Tajlandii (Thailand International Jazz Conference)i Szkocji (Bridge Music 2014). Od 2011 roku prowadzi formację Przemysław Strączek International Group, w skład której wchodzą muzycy z Polski, Włoch i Wielkiej Brytanii. Autor czterech płyt " Earthly Room" 2007,"Light & Shadow" - 2010 oraz "Evans" 2012 nagraną z gitarzystą z Hong Kongu Teriverem Cheung i White Grain of Coffee - 2014.

Francesco Angiuli (IT)- urodzony w Monopoli w południowych Włoszech, wybitny kontrabasista. Jest absolwentem University of Music w Rzymie. W 2006 roku przeprowadził się do Holandii gdzie rozpoczął specjalizację na prestiżowej uczelni Royal Conservatory of Den Haag, gdzie uczył się pod kierunkiem Hein Van de Geyn, Frans van der Hoeven co w 2011 roku zaowocowało otrzymaniem tytułu doktora kontrabasu. Koncertuje w całej Europie, współpracuje i współpracował m.in. z Benny Golsonem, Johnem Betschem, Keithem Tippettem, Peterem Beetsem, Piotrem Wojtasikiem. Obecnie jest wykładowcą kontrabasu Instytutu Jazzu na Uniwersytecie w Monopoli (Bari) i w Avellino pod Neapolem.

Frank Parker (USA) - wybitny perkusista. Występował m.in. z Patricią Barber, Kurt Elling Quartet, jak również w zespołach takich sław, jak Benny Carter, Freddie Hubbard, Jon Faddis, Randy Brecker, Roy
Hargrove, Nicholas Payton, Joe Lovano, Bobby Watson, John Patitucci, Willie Pickens [5], Kevin Mohogany, Jon Hendricks, Arturo Sandoval, Herbie Mann, Von Freeman i Chris Potter. Był członkiem zespołu Jazz Studio Orchestra. Frank Parker Jr koncertował w USA, Afryce Południowej, Kanadzie, Australii, Europie i Azji. Często bywa w Polsce, gdzie koncertuje z trębaczem Maciejem Fortuną i
poznańskimi muzykami, których poznał podczas swojej wizyty na festiwalu Made in Chicago.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Warownia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Warownia" podaj