pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 1 marca 2008
  • wyświetleń: 9925

Dni otwarte w ZSZiO w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSZiO" podaj

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli zaprasza na dni otwarte, które odbędą się w dniu 3 kwietnia w godzinach od 9.00 do 17.00.

Osoby, które chcą zapoznać się z miejscem odbywania praktyk w zawodzie mechanik-monter maszyn i urządzeń (lokomotywownia i zajezdnia NZTK w Woli), proszone są o wcześniejsze zgłoszenie się do sekretariatu Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli celem wyrobienia przepustki.

-------------------------------------

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli - szkoła XXI wieku

Zmieniające się warunki i wymagania lokalnego rynku pracy, związane przede wszystkim z upadkiem górnictwa w rejonie Pszczyny, Tychów i Brzeszcz spowodowały, że zmienił się profil kształcenia uczniów w naszej szkole - z typowo górniczego na bardziej ogólny. Niemniej, prowadząc klasy Liceum Ogólnokształcącego oraz Liceum Profilowanego nie zapomnieliśmy o kształceniu młodzieży na poziomie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Duży nacisk położyliśmy na nowoczesne zawody, takie jak: mechatronika, elektronika, informatyka, a także spedycja oraz zawody socjalne i usługowe. Dzięki temu nasi absolwenci łatwiej i szybciej znajdują satysfakcjonującą pracę. Jednocześnie zdobyte wykształcenie zawodowe ułatwia podjęcie dalszej nauki w szkołach policealnych oraz na politechnikach i uniwersytetach  na kierunkach inżynierskich.

Nasza szkoła dysponuje nowoczesnymi pracowniami w pełni wyposażonymi w sprzęt dydaktyczny. Posiadamy obecnie pięć pracowni komputerowych, bibliotekę z multimedialnym centrum informacyjnym, dwie pracownie elektryczno - elektroniczne oraz multimedialną pracownię językową.

Ponadto w ostatnim czasie rozbudowaliśmy zaplecze sportowo - rekreacyjne, które wzbogaciło się o wielostanowiskową siłownię oraz bilard, piłkarzyki i stoły tenisowe. To jednak nie wszystko - w 2006 roku pozyskaliśmy ponad 30 tysięcy euro ze środków finansowych Unii Europejskiej w ramach projektu PARP na Modernizację Oferty Edukacyjnej. Pozwoliło to na pozyskanie sprzętu audiowizualnego, komputerowego i pomiarowego.

W ramach prowadzonych pozalekcyjnych zajęć staramy się rozwijać zainteresowania uczniów nie tylko w takich kierunkach, jak mechatronika, informatyka, automatyka czy elektronika, ale też w dziedzinach związanych z problematyką unijną oraz proekologiczną i turystyczną. Służą temu również kontakty ze szkołami z Niemiec, udział w programie wymiany uczniów Leonardo da Vinci, a także współpraca z Wyższą Szkołą Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach oraz Wyższą Szkołą Mechatroniki w Katowicach. Już po raz drugi nasza szkoła była współorganizatorem Festiwalu Mechatroniki w Katowicach.

Od 2004 roku szkoła posiada uprawnienia ośrodka egzaminacyjnego Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie do przeprowadzania egzaminów z przygotowania zawodowego. Jest to najlepsza gwarancja tego, że wyposażenie dydaktyczne i nauczyciele, którzy są egzaminatorami, spełniają wszystkie wymogi stawiane szkole i uczniom przez egzaminy zewnętrzne.

Naszym celem jest przygotowanie uczniów do podjęcia pracy zawodowej, nauczenie ich umiejętności promowania się na rynku pracy i samodzielności. Jesteśmy bardzo dumni z wyników osiąganych przez naszych absolwentów na egzaminach zewnętrznych. Pokazują one, że nie trzeba wyjeżdżać poza własną miejscowość czy gminę, żeby zdobyć gruntowne wykształcenie i dobrą pracę.

Zapewniamy ciągłość kształcenia.

Prowadzimy szkoły dla dorosłych: Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, Technikum Uzupełniające dla Dorosłych oraz Szkołę Policealną dla Dorosłych.

CZY TO WSZYSTKO PRAWDA?
PRZYJDŹ I SPRAWDŹ, A NIE POŻAŁUJESZ
ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE 03 KWIETNIA
W GODZINACH OD 9.00 DO 17.00

Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.zszio.cal.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSZiO

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSZiO" podaj