Wiadomości

  • 7 maja 2024
  • 8 maja 2024
  • wyświetleń: 5432

[ZDJĘCIA] Wystartował maturalny maraton!

We wtorek 7 maja równo o godzinie 9.00 wystartował maturalny maraton. W placówkach prowadzonych przez Powiat Pszczyński do matury przystąpiło prawie 400 abiturientów.

Maturzyści z Chrobrego i Rolniczoka - 07.05.2024 · fot. powiat


Najwięcej, bo ponad 180 osób zdaje maturę w PZS nr 2 w Pszczynie. 135 tegorocznych absolwentów pisze egzamin w LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie i ponad 60 osób w PZS nr 1 w Pszczynie. Egzamin dojrzałości zdają również absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli.

Maturalny maraton potrwa blisko 3 tygodnie. Maturzyści w pierwszej kolejności zmierzyli się z językiem polskim. W środę 8 maja czeka ich egzamin z matematyki, a w czwartek 9 maja z języka angielskiego - na poziomie podstawowym. Kolejne dni to egzaminy na poziomie rozszerzonym z Wiedzy o Społeczeństwie, języków, biologii, matematyki, chemii, geografii, języka polskiego, historii, informatyki, fizyki.

We wtorek 7 maja, tuż przed rozpoczęciem egzaminu maturzystów powiatowych szkół ponadpodstawowych odwiedzili starosta Barbara Bandoła, wicestarosta Damian Cieszewski i członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły, by życzyć im powodzenia:

- Kochani Maturzyści, w pełni wykorzystajcie zdobytą wiedzę. Życzymy Wam świetnych wyników, wiary we własne siły i połamania piór. Trzymamy mocno kciuki, powodzenia - życzyli.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj