Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2021
  • wyświetleń: 7867

Uczniowie w powiecie wrócili dziś do szkolnych ławek

Dla 2601 uczniów powiatowych szkół ponadpodstawowych - podobnie jak dla ich kolegów i koleżanek w całym kraju - w środę rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Pszczynie - 01.09.2021
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Pszczynie - 01.09.2021 · fot. powiat


Po wakacyjnej przerwie uczniowie powrócili do szkół, by od 2 września rozpocząć naukę w trybie stacjonarnym. W szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński - Powiatowym Zespole Szkół nr 1, I LO im. Bolesława Chrobrego, Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie oraz Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli naukę rozpoczęło 2601 uczniów. 641 z nich to pierwszoklasiści. Z kolei do Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie uczęszczać będzie 162 uczniów.

- Nowy rok szkolny to nowe wyzwania - mówi starosta pszczyński Barbara Bandoła. - Uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkół i placówek działających na rzecz oświaty w naszym powiecie życzę, by był to czas rozwoju, odkrywania świata, twórczej współpracy, budowania pięknych relacji i wspólnego pokonywania wszelkich przeszkód. Powodzenia! - dodaje i w sposób szczególny wita tegorocznych pierwszoklasistów, dla których jest to początek nauki w murach powiatowych szkół.

rok szkolny, Chrobry
Uczniowie szkół powiatowych wrócili do szkolnych ławek · fot. powiat


Wicestarosta Damian Cieszewski podkreśla, że powiatowe szkoły zostały dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego. Wakacje zostały wykorzystane na przeprowadzenie drobnych remontów - odświeżenie klas i korytarzy.

Realizowano również duże inwestycje - jak prace budowlane w budynku warsztatów szkolnych, gdzie dzięki środkom unijnym powstają nowoczesne pracownie zawodowe oraz na strychu internatu PZS nr 2, gdzie trwa adaptacja nieużytkowanych dotąd pomieszczeń na nowe pracownie komputerowe.

- Wszyscy liczymy, że nie będzie konieczności powrotu do nauki zdalnej. Szkoła to nie tylko instytucja oświatowa, ale także przestrzeń do spotkań, rozmów, nawiązywania relacji - mówi D. Cieszewski dodając, że powiatowe placówki są wyposażone w niezbędne środki dezynfekcyjne.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj