pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 15 października 2019
  • wyświetleń: 2810

Uczniowie ZSZiO zdobywają doświadczenie na Płw. Iberyjskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSZiO" podaj

Dobiega końca nasz staż zawodowy w słonecznej Andaluzji. Jest to druga mobilność w tym roku w ramach projektu o numerze :2018-1-PL01-KA102-047878, realizowana z programu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" ze środków POWER na zasadach programu Erasmus+. Wartość dofinansowania całości projektu wynosi 407 571,90 zł.

Uczniowie ZSZiO w Woli zdobywają doświadczenie zawodowe na Półwyspie Iberyjskim · fot. Lucyna Pękała


Na praktykę zawodową do Granady wyjechaliśmy 17-osobową grupą. Praktyki odbywamy zgodnie z kierunkiem kształcenia w następujących zawodach: technik elektryk - 6 osób, technik logistyk - 6 osób, technik mechatronik - 5 osób. Każdego dnia przełamujemy jakieś bariery: językowe, kulturowe, zawodowe i świetnie sobie z tym radzimy.

Poza pracą poznajemy miasto, w którym gości nas firma Universal Mobility. Zwiedzamy liczne dzielnice Granady, odbyliśmy wycieczki do Albayzin, Sacramento, Realejo, San Miguel Alto. Uczymy się również języka hiszpańskiego. Byliśmy również w górującej nad miastem Alhambrze.

W weekendy odbyliśmy wycieczki do odleglejszych miejsc Andaluzji. Byliśmy w miejscowości Nerja - z piękną jaskinią i plażą, w jednym z pueblo blanca - Frigiliana, plażowaliśmy na plaży Salobreña - będącej częścią Costa Tropical. W ostatnią niedzielę zwiedziliśmy stolicę Andaluzji - Sevillę. Byliśmy na Placu Hiszpańskim, w Alcazar - siedzibie królów hiszpańskich oraz w Katedrze.

Przed nami ostatni tydzień pracy, pożegnania, wręczenie Certyfikatów i pakowanie. Wrócimy pełni wspaniałych doznań i zdobytego doświadczenia zawodowego. Będzie to potwierdzone w dokumencie Europass-Mobilność. Jest to dokument, który zawiera informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim.

Lucyna Pękała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSZiO

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSZiO" podaj