pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 17 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2330

W krainie zmysłów - przedszkolaki w ośrodku w Rudołtowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju" podaj

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju w ramach integracji oraz prowadzonej przez nauczycielki grupy II "Krasnale" innowacji pedagogicznej pt. "Słyszę, widzę i czuję... - na tropie zmysłów..." odwiedziły Zameczek w Rudołtowicach, czyli Centrum Edukacyjno - Leczniczo - Rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim spotkania był "Dzień Zmysłów".

W krainie zmysłów - przedszkolaki w ośrodku w Rudo
fot. Przedszkole Publiczne nr 1 w Goczałkowicach


Dzieci miały możliwość zobaczyć i spróbować poznać otaczający świat, tak jak na co dzień ćwiczą swoje zmysły i ciało ich rówieśnicy oraz młodzież z Ośrodka. Terapeuci zaproponowali nam 5 miejsc związanych bezpośrednio z pięcioma zmysłami (smaku, węchu, wzroku, dotyku i słuchu), w których przedszkolaki bawiły się korzystając ze sprzętów różnorakich, specjalistycznych narzędzi, instrumentów, groty solnej itp. Nasze dzieci początkowo niepewnie, nieśmiało podchodziły do proponowanych przez wychowawców Ośrodka kolejnych zabawowych wyzwań, co stacje otwierając się coraz bardziej. Trzeba przyznać, że terapeutki ośrodka przygotowały dla naszych przedszkolaków moc niesamowitych doznań i na każdym przystanku czekała na nas fantastyczna przygoda i ciekawe zadania.

Dzieci miały okazję przejść po niezwykłej ścieżce edukacyjnej, poznając na każdej stacji działanie poszczególnych zmysłów. Pierwszy przystanek i nasze przedszkolaki zapoznały się z gabinetem terapii ręki, mieliśmy okazję lepić w masie rzeźbiarskiej przepiękne ślimaczki i poznać pierwszych kolegów. Pani Bożenka i Ania służyły pomocą i fachową radą. Kolejna stacja pobudziła do działania nasze nosy i języki (węch i smak), a przy okazji mieliśmy możliwość przebywać w grocie solnej i uzupełnić niedobory jodu. W grocie przywitali nas Madzia i Grześ oraz pani Ania. W trzecim pomieszczeniu mieliśmy możliwość sprawdzenia naszego zmysłu równowagi; dzieciaki pohuśtały się na specjalnych huśtawkach, przeszły ścieżką po kamieniach sensorycznych, miały możliwość wejść na platformę balansująca, po równoważni oraz specjalną matę masującą. Następnie dzieci miały możliwość poćwiczyć swój wzrok, dopasować kształty do odpowiednich form na ekranie tablicy multimedialnej oraz układać różne wzory z figur geometrycznych na tablicach podświetlanych zwanych Light box-ami. Na ostatnim przystanku pracowały nasze uszy, gdzie dzieci chodziły po tablicy świetlno - dźwiękowej, wpatrywały się w kolumny świetlno-wodne jednocześnie odpoczywając na łóżku wodnym, miały możliwość słuchać muzyki poprzez całe ciało na łóżku i w kołysce rezystorowej bawiąc się jednocześnie deszczem światłowodów, przedszkolaki mogły zagrać również na przygotowanych instrumentach.

W krainie zmysłów - przedszkolaki w ośrodku w Rudo
fot. Przedszkole Publiczne nr 1 w Goczałkowicach


Na dzielnych odkrywców czekał również słodki poczęstunek. Dzieci z ośrodka, bardzo szybko nawiązywały kontakt i chętnie uczestniczyły w całym przedsięwzięciu, dzięki czemu przedszkolaki szybciej zaakceptowały nowe miejsce i otworzyły się na stojące przed nimi wyzwania. Mamy nadzieję, nawiązać stałą współpracę z Ośrodkiem i kształtować tym samym u dzieci od najmłodszych lat postawę tolerancji, empatii oraz akceptacji dla inności. Serdecznie dziękujemy wychowawcom i terapeutom Ośrodka za tak miłe przyjęcie, za zorganizowanie ciekawych zajęć i sympatyczną atmosferę jaka towarzyszyła podczas nich.

Dziękujemy im za życzliwość i wspólnie spędzony czas.

Ewelina Rolska, Monika Gerlich-Adamaszek, Anna Urdzoń

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju" podaj