pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2021
  • wyświetleń: 584

Jak Goczałkowickie placówki przygotowały się na nowy rok szkolny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

Dziś rozpoczął się nowy rok szkolny. Publiczne placówki oświatowe w gminie Goczałkowice-Zdrój są przygotowane na powrót uczniów oraz przedszkolaków - informują włodarze.

SP nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju
Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


We wtorek, 31 sierpnia w Urzędzie Gminy wójt Gabriela Placha oraz sekretarz Maria Ożarowska spotkały się z dyrektorkami Publicznego Przedszkola nr 1, Publicznego Przedszkola nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 1. Podsumowane zostały przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.

Publiczne placówki oświatowe w gminie Goczałkowice-Zdrój są odpowiednio przygotowane na powrót dzieci. Zostały zabezpieczone w środki ochrony osobistej, płyny do dezynfekcji. W związku z obowiązującymi obostrzeniami, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, rodziców oraz personelu opracowano procedury zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia.

W Szkole Podstawowej nr 1 uda się utrzymać jednozmianowość. Klasy I-IV będą miały zajęcia w budynku A, a klasy V-VIII - w budynku B. W trakcie wakacji przeprowadzono prace porządkowe w placówce oraz wokół szkoły, udało się też doposażyć sale m.in. w nowe monitory.

Podczas spotkania rozmawiano o wyzwaniach, jakie stoją przed szkołami i przedszkolami w nowym roku szkolnym.

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj