Reklama

Wiadomości

  • 12 marca 2024
  • 14 marca 2024
  • wyświetleń: 28519

Jest konkurentka dla Dariusza Skrobola w wyborach na burmistrza

Katarzyna Raszka zawalczy o fotel burmistrza Pszczyny w kwietniowych wyborach samorządowych. To jak na razie jedyna zgłoszona oficjalnie kontrkandydatka Dariusza Skrobola. Mieszkanka Pszczyny jest przedstawicielką Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

Katarzyna Raszka kandydatką na burmistrza Pszczyny
Katarzyna Raszka kandydatką na burmistrza Pszczyny · fot. archiwum prywatne


Katarzyna Raszka tak pisze o sobie w serwisie wyborczym pless.pl:

Mam 48 lat. Mieszkam w Pszczynie przy ulicy Wojciecha Korfantego. Jestem absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem.

Przez 13 lat (od 2006 r. do 2019 r.) byłam związana z samorządem, pełniąc funkcję rzecznika prasowego cieszyńskiego starostwa. Dzięki temu doskonale znam funkcjonowanie samorządu gminnego, powiatowego oraz wojewódzkiego. Na moim stanowisku zajmowałam się różnymi ważnymi zagadnieniami, stąd bardzo dobrze orientuję się w kwestiach dotyczących funkcjonowania szkół, działalności szpitala, pogotowia, pomocy społecznej. Uczestniczyłam w pracach Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego. Współpracowałam z wójtami i burmistrzami w istotnych dla regionu obszarach. Znam doskonale specyfikę samorządu każdego szczebla i zadania, jakimi się one zajmują.

Pracowałam również jako dziennikarka w mediach: w TVP Katowice, w Polskim Radiu Katowice, w Radiu Mega FM, w Radiu CCM. W Agencji Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej zajmowałam się projektami transgranicznymi, natomiast w PPUH Jawirem w Jawiszowicach zajmowałam się systemami zarządzania jakością.

Obecnie pracuję jako Asystent Europosła Grzegorza Tobiszowskiego w Biurze Poselskim, prowadzonym wspólnie z Posłem Grzegorzem Gażą w Pszczynie.

Już drugą kadencję jestem Radną Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego, jako jedyna przedstawicielka z terenu powiatu pszczyńskiego.

Przede wszystkim jednak jestem mamą 18-letniego Jasia, który jest moją największą siłą. Mój syn ma zespół Downa. To moje życiowe wyzwanie, ale i misja i dzięki temu powołaniu, jakie otrzymałam w życiu, jestem bardzo wrażliwa na potrzeby innych ludzi.

Od wielu lat działam społecznie na rzecz osób z niepełnosprawnościami, ludzi wykluczonych, potrzebujących szczególnego wsparcia. W ostatnich latach, dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Pszczyńskim Centrum Kultury współorganizowałam i prowadziłam wiele imprez charytatywnych m.in. Koncert Charytatywny "Pokój z Aniołami z Moniką Kuszyńską", Koncert Charytatywny w Muzeum Zamkowym Pszczynie "Pamięci Powstańców z Pomocą Aniołom" czy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Zespołem Universe.

Bardzo sobie cenię wyróżnienie Wolontariusza Roku 2023 Gminy Pszczyna, jakie otrzymałam za działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Odkąd pamiętam działalność społeczna, wolontaryjna była dla mnie bardzo ważna. Jestem ogromnie wdzięczna wielu życzliwym mi osobom, dzięki którym mogę pracować dla innych.

Tematy związane z pomocą drugiemu człowiekowi są dla mnie bardzo istotne i znajdują się na szczególnym miejscu w moim programie wyborczym, a są to m.in.: utworzenie w Pszczynie Centrum Integracji Społecznej, powołanie spółdzielni socjalnych, rozszerzenie programu asystentury dla osób z niepełnosprawnościami, stworzenie noclegowni dla osób bezdomnych, utworzenie mieszkań wspomaganych i treningowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Pszczyna jest Perłą Górnego Śląska. Pięknie się rozwija, ale jest wiele ważnych tematów, które należy zrealizować w kolejnej kadencji. Do nich należą m.in.: budowa cmentarza komunalnego w Pszczynie, uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w sołectwach, które nie są skanalizowane. Bardzo istotne jest przygotowanie zrównoważonego dla całej gminy planu remontów oraz przebudowy dróg i konsekwentna jego realizacja!

Kilkunastoletnia praca w samorządzie dała mi wiedzę, doświadczenie i kompetencje potrzebne do sprawowania funkcji Burmistrza.

Najważniejsza rola w moim życiu, rola mamy dziecka z niepełnosprawnością intelektualną daje mi siłę i odwagę, aby służyć, działać i odważnie głosić wartości chrześcijańskie, którymi zawsze kieruję się w życiu.

Mam duszę artystyczną i góralską krew, dzięki czemu nie boję się iść pod prąd w obronie swoich ideałów takich jak: miłość do Boga, do mojej Ojczyzny i służba drugiemu człowiekowi.

Katarzyna Raszka


Wszystkich kandydatów na stanowisko burmistrza Pszczyny oraz wójtów gmin poznamy 14 marca o godz. 16:00 - wtedy upływa termin zgłoszeń do Państwowej Komisji Wyborczej. Przypominamy, że listy wszystkich komitetów oraz sylwetki zgłoszonych kandydatów na radnych, burmistrza i wójtów gmin Goczałkowice-Zdrój, Pawłowice, Miedźna, Suszec i Kobiór znajdziecie w naszym serwisie wyborczym http://www.pless.pl/wybory.

Informacja dla komitetów i kandydatów

Każdy komitet, którego kandydaci biorą udział w najbliższych wyborach, może na łamach pless.pl BEZPŁATNIE przedstawić swój program oraz osoby ubiegające się o mandaty.

Komitety, które chcą przedstawić swój program i kandydatów, proszone są o kontakt z redakcją - email: redakcja@pless.pl lub tel.: 322128893.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.