Wiadomości

  • 11 marca 2024
  • 25 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 13411

Filip z Czarkowa Mistrzem Świata! Wziął udział w zawodach biegowych w Kazachstanie!

W minioną niedzielę (21 kwietnia) w byłej stolicy Kazachstanu - Ałmatach Filip Walecki podczas Mistrzostw Świata Federacji Virtus w biegu na 10 km stanął na pierwszym miejscu podium, uzyskując tym samym tytuł Mistrza Świata w kategorii II2 (zespół Downa).

Filip z Czarkowa Mistrzem Świata! Wziął udział w międzynarodowych zawodach biegowych w Kazachstanie - 21.04.2024 · fot. archiwum prywatne


To pierwsze MŚ Federacji Virtus w tej kategorii, więc śmiało można powiedzieć, że mieszkaniec Czarkowa współtworzy historię światowego sportu osób z zespołem Downa! Jego wynik to 58 minut 21 sekund oraz poprawiona życiówka.

- Wszystkim tym którzy w jakikolwiek sposób wsparli Filipa w drodze po mistrzostwo ogromne wyrazy wdzięczności - mówi Michał Walecki - tata Filipa.

Treningi i osiągnięcia 26-latka można na bieżąco śledzić na profilach na Facebooku: Filip Walecki i Filip na 21-szym biegu.

Start naszego zawodnika w Kazachstanie można było weprzeć dzięki zrzutce:Loading...

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.