Wiadomości

  • 4 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 3279

[ZDJĘCIA] Nagrody starosty w dziedzinie sportu przyznane! Poznajcie laureatów!

Powiat pszczyński to przestrzeń utalentowanych zawodników, trenerów z pasją, którzy szkolą innych i zaangażowanych działaczy przyczyniających się do rozwoju sportu. Ponad 100 najbardziej zasłużonych sportowców z powiatu pszczyńskiego zostało uhonorowanych Nagrodami Starosty Pszczyńskiego za sukcesy odniesione w 2023 roku.

Nagrody starosty w dziedzinie sportu 2023 - gala - 03.04.2024 · fot. MG Grucka / powiat


Liczba przyznanych Nagród Starosty Pszczyńskiego za wysokie wyniki sportowe świadczy o tym, że sport w powiecie pszczyńskim ma się dobrze. Wszystko, dzięki sportowcom, którzy osiągają fantastyczne wyniki. Podczas uroczystej gali podsumowującej osiągnięcia w 2023 roku nagrodzono 123 osoby - najlepszych zawodników, wyróżniających się trenerów i działaczy.

Wachlarz dyscyplin sportowych, w których zawodnicy z powiatu pszczyńskiego osiągają sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej jest bardzo szeroki. Począwszy od lekkoatletyki poprzez piłkę nożną, futsal, siatkówkę, hokej, koszykówkę, judo, karate, podnoszenie ciężarów, strzelectwo sportowe, kolarstwo, brydż sportowy, skoki przez przeszkody, badminton, tenis ziemny i stołowy, aquash, rugby na wózkach, pływanie, paranarciarstwo, curling, saneczkarstwo czy parakolarstwo.

- Trudno wymienić wszystkie dyscypliny sportu, w których nasi sportowcy są doskonali, mają wysokie osiągnięcia. Posługując się dużym skrótem, jak pomyślimy o Gminie Pawłowice to zaraz widzimy - curling, piłkę nożną, o Gminie Suszec - to przychodzą na myśl doskonali kolarze, myśląc o Gminie Goczałkowice-Zdrój - trudno nie wspomnieć o Akademii BVB im. Łukasza Piszczka, Gmina Miedźna - to zapasy i świetni pływacy, Gmina Pszczyna to wszelkie dyscypliny, to tenis, badminton i nawet brydż sportowy - mówiła starosta Barbara Bandoła.

Nagrody starosty w dziedzinie sportu - 03.04.2024 · fot. powiat


Nagrody Starosty w dziedzinie sportu to forma uznania, doceniania znakomitych wyników sportowych, ciężkiej pracy i podziękowanie za promocję powiatu pszczyńskiego.

- Na scenie gościliśmy zawodników w wieku senioralnym, wielkie ukłony w Waszą stronę, ale również młodych adeptów różnych dyscyplin sportu. Dla Was również serdeczne gratulacje. Wielkie ukłony dla rodziców, dziadków i opiekunów, bo za sukcesami sportowymi młodych ludzi zawsze stoją Ci, którzy sprawują nad nimi opiekę. Swój czas, swoją energię i emocje poświęcacie na kształtowanie tego mocnego charakteru sportowca u Waszych dzieci - mówił Paweł Sadza, przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Wyróżnienia dla najlepszych trenerów otrzymali: Radosław Rakowski, Anna Żemła-Krajewska, Marzanna Helbik, Joachim Helbik, Karolina Kłóska, Monika Biela, Marek Biela, Dawid Ochman, Damian Pławecki, Michał Nowicki, Maria Jarzembowska, Janusz Friebe, Damian Herman, Rafał Sekta, Rafał Król, Paweł Pietrzak i Marek Kret. Nagrodzono również działaczy sportowych: Andrzeja Puchałę, Radosława Jelenia, Tomasza Opuchlika i Wojciecha Pękałę.

W trakcie uroczystej gali sportu w hali POSiR w Pszczynie statuetkę Żubra Pszczyńskiego otrzymał Górniczy Klub Sportowy "Pniówek-74" Pawłowice za 50 lat pielęgnowania idei sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego oraz liczne osiągnięcia sportowe. Nagrodę odebrał prezes Zarządu klubu Zdzisław Goik.

Podczas wydarzenia wystąpiły trzy zespoły taneczne prowadzone przez Iwonę Tchórzewską i Małgorzatę Tomczyk: Criss Cross, The Mist oraz Fresh Kids.

Nagrody Starosty Pszczyńskiego w dziedzinie sportu za osiągnięcia w 2023 roku



PIŁKA NOŻNA i FUTSAL

  • Rafał Oślizło (Akademia BVB im. Łukasza Piszczka) - Mistrzostwo Śląska Młodzików
  • Szymon Wujek (Akademia BVB im. Łukasza Piszczka) - Mistrzostwo Śląska Młodzików
  • Franciszek Wanke (Akademia BVB im. Łukasza Piszczka) - Mistrzostwo Śląska Młodzików
  • Tymoteusz Skoczeń (Akademia BVB im. Łukasza Piszczka) - Mistrzostwo Śląska Młodzików
  • Radosław Rakowski (Akademia BVB im. Łukasza Piszczka) - TRENER - Mistrzostwo Śląska Młodzików
  • Nadia Oślislok (UKKS Katowice) - Mistrzostwo Polski U 13 w piłce nożnej dziewcząt
  • Hanna Wieczorek (Rekord Bielsko-Biała) - Mistrzostwo Polski U 17 w futsalu dziewcząt
  • Roksana Dołowicz (GKS Tychy) - Mistrzostwo Polski U 17 w futsalu dziewcząt
  • Maja Grzechnik (Polonia Tychy) - 5 miejsce Mistrzostw Polski U 15 w futsalu dziewcząt
  • Julia Folek (Polonia Tychy) - 5 miejsce Mistrzostw Polski U 15 w futsalu dziewcząt
  • Andrzej Puchała (prezes MKS Iskra Pszczyna) - DZIAŁACZ


SIATKÓWKA

  • Martyna Witczak (Enea Energetyk Poznań) - Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych
  • Karolina Szyszka (KU AZS Uniwersytetu Bielsko-Biała) - Mistrzostwo Śląska
  • Paulina Duda (UKS Centrum Pszczyna) - 8 miejsce Mistrzostw Polski Juniorek
  • Justyna Parko (UKS Centrum Pszczyna) - 8 miejsce Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych
  • Nadia Książkiewicz (UKS Centrum Pszczyna) - 8 miejsce Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych
  • Jarosław Szyszka (Odra Racibórz) - Mistrzostwo Polski Oldbojów
  • Radosław Jeleń (prezes UKS Centrum Pszczyna) - DZIAŁACZ


HOKEJ NA LODZIE

  • Jan Matera (MOSM Tychy) - zawodnik kadry narodowej juniorów


KOSZYKÓWKA

  • Adam Kulka (UKS Kadet Oświęcim/MUKK Pszczyna) - 2 miejsce Mistrzostw Polski w Minikoszykówce U 10


JUDO

  • Maksymilian Bandura (UKS JUDO Pawłowice) - 8 miejsce Mistrzostw Świata Judo Kata U 23
  • Michał Piątyszek (UKS JUDO Pawłowice) - Mistrz Polski Judo Kata U 15
  • Magdalena Krajewska (UKS Ippon Judo) - 5 miejsce Mistrzostw Polski Młodziczek w Judo
  • Anna Żemła-Krajewska - TRENERKA Magdaleny Krajewskiej


KARATE

  • Marta Kurzak (Tyski Klub Karate) - Mistrzyni Polski Oyama PFK w kumite
  • Iga Kaczorowska (Tyski Klub Karate) - Mistrzyni Polski Oyama PFK U 12
  • Wiktoria Piszczek (UKS Karate Samuraj Jankowice) - Mistrzostwo Małopolski w Karate Kyoukushin
  • Hanna Szafron (UKS Karate Kasai) - Mistrzostwo Małopolski Kumite Juniorek Młodszych


PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

  • Michał Buła (Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy) - 3 miejsce Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych


STRZELECTWO SPORTOWE

  • Artur Hadaś (Kurkowe Bractwo Strzeleckie Pszczyna) - członek kadry narodowej
  • Weronika Krajewska (ŚTS Tychy) - członek kadry narodowej
  • Julia Szklanny (ŚTS Tychy) - drużynowa Mistrzyni Polski Juniorów w pistolecie pneumatycznym


LEKKOATLETYKA

  • Eliza Megger (LKS Pszczyna) - zawodniczka kadry narodowej
  • Kinga Prządka (LKS Pszczyna) - 3 miejsce Mistrzostw Polski Sztafet Mieszanych 4x600 metrów U 16
  • Weronika Sajdok (LKS Pszczyna) - 3 miejsce Mistrzostw Polski Sztafet Mieszanych 4x600 metrów U 16
  • Jakub Baczyński (LKS Pszczyna) - 3 miejsce Mistrzostw Polski Sztafet Mieszanych 4x600 metrów U 16
  • Krzysztof Dudzik (LKS Pszczyna) - 3 miejsce Mistrzostw Polski Sztafet Mieszanych 4x600 metrów U 16
  • Jakub Machulec (LKS Pszczyna) - 9 miejsce Mistrzostw Polski U 20 w biegu na 3000 metrów
  • Zofia Dudzik (LKS Pszczyna) - 2 miejsce Mistrzostw Śląska U 14 w biegu na 1000 metrów
  • Marzanna Helbik (LKS Pszczyna) - TRENERKA kadry narodowej oraz Elizy Megger
  • Joachim Helbik (LKS Pszczyna) - TRENER sztafety mieszanej 4x600 metrów
  • Karolina Kłóska (LKS Pszczyna) - TRENERKA m.in. Zofii Dudzik
  • Emilia Studencka (MKS Iskra Pszczyna) - Mistrzyni Śląska U 16 Młodzików w skoku w dal
  • Jakub Prządka (MKS Iskra Pszczyna) - Mistrz Śląska U 14 w skoku w dal
  • Tamara Bieszczad (MKS Iskra Pszczyna) - wicemistrzyni Śląska U 14 w wieloskoku
  • Mateusz Kita (MKS Iskra Pszczyna) - wicemistrz Śląska U 14 w wieloskoku
  • Franciszek Szymura (MKS Iskra Pszczyna) - wicemistrz Śląska U 14 w biegu na 1000 metrów
  • Magdalena Manowska (MKS Iskra Pszczyna) - 3 miejsce Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych U 18 w trójskoku
  • Zuzanna Ryt (MKS Iskra Pszczyna) - 3 miejsce Mistrzostw Śląska U 16 w biegu na 80 metrów przez płotki
  • Martyna Sajdok (MKS Iskra Pszczyna) - 3 miejsce Mistrzostw Śląska Młodzików U 16 w wieloskoku
  • Nikodem Sojka (MKS Iskra Pszczyna) - 3 miejsce Mistrzostw Śląska Dzieci Starszych U 14 w sztafecie 4x100 metrów
  • Monika Biela (MKS Iskra Pszczyna) - TRENERKA m.in. Jakuba Prządki
  • Marek Biela (MKS Iskra Pszczyna) - TRENER m.in. Zuzanny Ryt
  • Sandra Michalak (Stowarzyszenie Sportowe Aktywna Pszczyna) - 1 miejsce Mistrzostw Europy Masters w biegu na 1500 metrów
  • Magdalena Stuchlik (Stowarzyszenie Sportowe Aktywna Pszczyna) - 3 miejsce Mistrzostw Europy Masters w biegu na 10 kilometrów
  • Jacek Skrzypczyk (TS AKS Chorzów) - 2 miejsce Mistrzostw Europy Masters w pchnięciu kulą
  • Filip Walecki - 4 miejsce Mistrzostw Świata i Europy w Biegach Przełajowych
  • Tomasz Opuchlik (Prezes Stowarzyszenia Sportowego Aktywna Pszczyna) - DZIAŁACZ


BRYDŻ SPORTOWY

  • Zuzanna Hennek (SBS Szlemik) - 1 miejsce Turnieju Par Mixt U 10 Mistrzostw Polski Młodzików
  • Paweł Kozik (SBS Szlemik) - 1 miejsce Turnieju Par Mixt U 10 Mistrzostw Polski Młodzików
  • Emilia Hennek (SBS Szlemik) - 2 miejsce Turnieju Par U 13 Mistrzostw Polski Dzieci
  • Dawid Ochman (SBS Szlemik) - TRENER


SKOKI PRZEZ PRZESZKODY

  • Maja Musiolik (Klub Jeździecki Facimiech) - 2 miejsce Mistrzostw Polski


BADMINTON

  • Kornelia Marczak (UKS Plesbad Pszczyna) - zawodniczka kadry narodowej
  • Olga Szwarnowiecka (UKS Plesbad Pszczyna) - 5 miejsce Mistrzostw Europy w deblu
  • Aleksandra Wrońska (UKS Plesbad Pszczyna - Mistrzostwo Polski Młodzieżowców
  • Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna) - 2 miejsce Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze podwójnej
  • Damian Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna) - 2 miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w grze podwójnej
  • Julia Pławecka (UKS Plesbad Pszczyna) - 3 miejsce Mistrzostw Polski Młodzieżowców w grze mieszanej
  • Hanna Stachera (UKS Plesbad Pszczyna) - 3 miejsce Indywidualnych Mistrzostw Polski U 15 w grze mieszanej
  • Olaf Książkiewicz (UKS Plesbad Pszczyna) - 5 miejsce Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych U 13 w grze podwójnej
  • Oskar Baron (UKS Plesbad Pszczyna) - 5 miejsce Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych U 13 w grze podwójnej
  • Damian Pławecki (UKS Plesbad Pszczyna) - TRENER m.in. Kornelii Marczak i zawodników UKS Plesbad


TENIS ZIEMNY

  • Wiktoria Nowicka (Śląskie Centrum Tenisa) - zawodniczka kadry narodowej
  • Maja Grosicka (Śląskie Centrum tenisa) - 1 miejsce Drużynowych Mistrzostw Polski U 14
  • Karolina Pitry (Śląskie Centrum Tenisa) - 3 miejsce Drużynowych Mistrzostw Polski U 12
  • Michał Nowicki (Śląskie Centrum Tenisa) - TRENER m.in. Wiktorii Nowickiej
  • Wojciech Pękała (prezes Śląskiego Centrum Tenisa) - DZIAŁACZ


SQUASH

  • Maja Pojda (Śląskie Centrum Tenisa) - 4 miejsce Drużynowych Mistrzostw Polski U 15
  • Adrianna Ryguła (Śląskie Centrum Tenisa) - 4 miejsce Drużynowych Mistrzostw Polski U 15
  • Pola Jarzembowska (Śląskie Centrum Tenisa) - 4 miejsce Drużynowych Mistrzostw Polski U 15
  • Rozalia Ryt (Śląskie Centrum Tenisa) - 4 miejsce Drużynowych Mistrzostw Polski U 15
  • Maria Jarzembowska (Śląskie Centrum Tenisa) - TRENERKA czwartej drużyny Mistrzostw Polski U 15


TENIS STOŁOWY

  • Sabina Kukla (ULKTS Pszczyna) - 2 miejsce w grze pojedynczej kobiet w kategorii weteranów, 3 miejsce w grze podwójnej
  • Janusz Friebe (ULKTS Pszczyna) - TRENER Sabiny Kukli


CURLING

  • Magdalena Herman (KS Warszowice) - Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych
  • Małgorzata Frysz (KS Warszowice) - Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych
  • Arkadiusz Frysz (KS Warszowice) - 2 miejsce Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
  • Kamil Rokita (KS Warszowice) - 2 miejsce Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
  • Szymon Rokita (KS Warszowice) -2 miejsce Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
  • Damian Musioł (KS Warszowice) - 3 miejsce Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
  • Maciej Porwisz (KS Warszowice) - 3 miejsce Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
  • Adam Musioł (KS Warszowice) - 3 miejsce Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
  • Matvii Shpiekh (KS Warszowice) - 3 miejsce Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
  • Damian Herman (KS Warszowice) - TRENER m. in. mistrzyń Polski Magdaleny Herman i Małgorzaty Frysz


KOLARSTWO

  • Franciszek Kocur (UKS Avatar Kobielice) - zawodnik kadry narodowej
  • Bartosz Łyżwa (UKS Avatar Kobielice) - zawodnik kadry narodowej
  • Łukasz Rutkowski (UKS Avatar Kobielice) - zawodnik kadry narodowej
  • Agata Sekta (UKS Avatar Kobielice) - zawodniczka kadry narodowej
  • Jakub Jankowski (UKS Avatar Kobielice) - zawodnik kadry narodowej
  • Marta Sekta (UKS Avatar Kobielice) - mistrzyni Polski szkół podstawowych w kolarstwie szosowym
  • Oliwia Łyżwa (UKS Avatar Kobielice) - mistrzyni Polski szkół podstawowych w kolarstwie szosowym
  • Hubert Blokesz (UKS Avatar Kobielice) - mistrz Polski młodzików w kolarstwie szosowym - jazda dwójkami na czas
  • Igor Górka (UKS Avatar Kobielice) - mistrz Polski młodzików w kolarstwie szosowym - jazda dwójkami na czas
  • Stanisław Kocur (UKS Avatar Kobielice) - 3 miejsce Mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na czas w kategorii junior młodszy
  • Judyta Wloka (UKS Avatar Kobielice) - mistrzyni Śląska w jeździe dwójkami na czas w kategorii juniorek młodszych
  • Bartosz Blokesz (UKS Avatar Kobielice) - mistrz Śląska w jeździe dwójkami na czas w kategorii żaków
  • Kamil Durok (UKS Avatar Kobielice) - mistrz Śląska w jeździe dwójkami na czas w kategorii żaków
  • Rafał Sekta (UKS Avatar Kobielice) - TRENER m.in. zawodników kadry narodowej
  • Rafał Król (UKS Avatar Kobielice) - TRENER m.in. Huberta Blokesza i Igora Górki
  • Piotr Pietrzak (UKS Krupiński Suszec) - 7 miejsce mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym juniorów młodszych
  • Paweł Pietrzak (UKS Krupiński Suszec) - TRENER m.in. mistrza Polski Marka Konwy, a także Piotra Pietrzaka
  • Nikodem Grabarczyk (KS Fastbike Pawłowice) - wicemistrzostwo Śląska w kolarstwie przełajowym żaków U 13
  • Marek Kret (KS Fastbike Pawłowice) - TRENER Nikodema Grabarczyka
  • Rafał Wrożyna (zawodnik niezrzeszony) - wicemistrz Polski masters w jeździe dwójkami na czas


PARAKOLARSTWO

  • Daniel Osiński (Kross Zero Załamki Team) - 3 miejsce Mistrzostw Polski w parakolarstwie szosowym


SANECZKARSTWO

  • Julia Płowy (KSS Beskidy Bielsko-Biała) - 6 miejsce Mistrzostw Świata drużynowo


RUGBY NA WÓZKACH

  • Krzysztof Hlubek (Integracyjny Klub Sportowy Jeźdźcy Mikołów) - Mistrzostwo Polski w rugby na wózkach


PARANARCIARSTWO

  • Szymon Klimza (Veloaktiv Kraków) - 2 miejsce Mistrzostw Polski w paranarciarstwie alpejskim w kategorii siedzącej


PŁYWANIE

  • Zuzanna Famulok (AZS AWF Katowice) - zawodniczka kadry narodowej
  • Wiktor Panczykowski (MUKS Gilus Gilowice) - 3 miejsce mistrzostw Polski juniorów na 50 metrów stylem dowolnym
  • Hanna Krzowska (UKS Aquatica Pawłowice) - 4 miejsce Mistrzostw Polski juniorów młodszych na 50 metrów stylem klasycznym
  • Witold Krzowski (UKS Aquatica Pawłowice) - 3 miejsce Mistrzostw Śląska rocznika 2011 4x100 metrów stylem zmiennym

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.