Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2024
  • 27 lutego 2024
  • wyświetleń: 7129

Setka tam, gdzie obowiązuje pięćdziesiątka. Kobieta straciła prawo jazdy

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Skoda, który jechał ze znaczną prędkością przez miejscowość Góra. Pomiar wykazał 101 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym kierująca otrzymała mandat karny, a także straciła prawo jazdy na 3 miesiące.

Setka tam, gdzie obowiązuje pięćdziesiątka. Kobieta straciła prawo jazdy
Setka tam, gdzie obowiązuje pięćdziesiątka. Kobieta straciła prawo jazdy · fot. KPP Pszczyna


W niedzielę 25 lutego rano policjanci z pszczyńskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Skoda. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Okazało się, że 30-letnia kierująca lekceważąco podeszła do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar wskazał 101 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". Mieszkanka Oświęcimia straciła prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto policjanci nałożyli na kobietę wysoki mandat karny, a na jej konto trafiło dodatkowych 13 punktów.

Przypominamy, że nadmierna prędkość szczególnie w terenie zabudowanym wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, więc rażące naruszenia będą surowo karane.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.