Wiadomości

  • 15 kwietnia 2024
  • 17 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 12425

Przyspieszył, gdy policjanci wydali sygnał do zatrzymania. 6,5 tysiąca mandatu

Gdy kierowca fiata zauważył patrol pszczyńskiej drogówki, nie zastosował się do polecenia i zamiast zatrzymać pojazd - przyśpieszył. Ta decyzja słono go kosztowała. Na 26-latka policjanci nałożyli mandaty karne na łączną kwotę 6,5 tys. zł oraz 28 pkt karnych. Ponadto stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Przyspieszył, gdy policjanci wydali sygnał do zatrzymania. Dostał 6,5 tysiąca mandatu
Przyspieszył, gdy policjanci wydali sygnał do zatrzymania. Dostał 6,5 tysiąca mandatu · fot. KPP Pszczyna


W niedzielę 14 kwietnia około godziny 17:30 w miejscowości Studzienice policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości pojazdu marki Fiat Panda ujawnili, że kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h.

Stróż prawa wydał kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. Ten jednak zlekceważył polecenie i zamiast się zatrzymać, wyraźnie przyspieszył. To była zła decyzja. Jak się szybko okazało, powodem takiego zachowania 26-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego była obawa przed zatrzymaniem prawa jazdy. Mężczyzna bowiem został już powiadomiony o wydaniu takiej decyzji przez starostwo powiatowe.

W związku z powyższym, policjanci nałożyli na kierującego dwa mandaty karne. Pierwszy, w wysokości 1500 złotych za przekroczenie prędkości i drugi, opiewający na 5 tys. złotych, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Ponadto na konto 26-latka trafiło 28 punktów karnych. Oprócz tego mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące.

Pszczyńska policja przypomina, że wsiadając za kierownicę swojego pojazdu odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Stosujmy się do zasad bezpieczeństwa i przestrzegajmy przepisów.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.